godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Lutego 2012

27 February 2012

Bez-Dyskusyjny Klub Filmowy

Bez-Dyskusyjny Klub Filmowy
Na najbliższym kole w piątek, 2 marca, o godz. 18:00 w sali 209 zostanie wyświetlone arcydzieło polskiego kina - Rękopis znaleziony w Saragossie w reżyserii Wojciecha Hasa. Film posiada bardzo trudną do zrealizowania budowę szkatułkową, a jednak został wykonany mistrzowsko, z pomysłowością i niekonwencjonalnością. Zachwyciły się nim tak znane i cenione osobistości jak Luis Buñuel i Martin Scorsese, który specjalnie jechał do Polski, aby zdobyć pełną wersję filmu. Serdecznie zapraszamy na projekcję!


27 February 2012

Zmarła Pani Profesor Hanna Gosiewska

      Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Profesor Hanny Gosiewskiej wieloletniej nauczycielki naszej szkoły. Liceum w okresie Jej pracy ( 1953 - 1971) nosiło imię Klementa Gottwalda. Pokolenia uczniów zapamiętały Panią Profesor jako wybitną polonistkę. Wychowankowie Pani Hanny Gosiewskiej niezmiennie podkreślają wpływ, jaki miała na ich życie osobiste i kariery zawodowe. Chociaż minęło wiele lat od czasu, kiedy Pani Profesor uczyła w naszej szkole, to dzięki wdzięcznym uczniom trwa pamięć o Niezwykłej Polonistce.
Społeczność XIV Liceum im. S. Staszica składa Bliskim Pani Profesor serdeczne wyrazy współczucia.


Pogrzeb odbędzie się 8 marca 2012 r. Msza Święta będzie odprawiona o godzinie  11.15 w Kościele Jozefata przy ulicy Powązkowskiej 90

22 February 2012

Bez-Dyskusyjny Klub Filmowy

W piątek, 24 lutego, o godz. 18:00 w sali 209 zostanie wyświetlony Dziennik Panny Służącej w reżyserii Luisa Buñuela. Film, który bardzo lubił Profesor Lipiński, ukaże nam niesłychaną historię, która na długo zapadnie nam w pamięć.

Zapraszamy na projekcję!


21 February 2012

Studniówka

W naszej szkole tegoroczna Studniówka odbyła się 11 lutego 2012 r. Zgodnie z tradycją obchodzona jest bardzo uroczyście. Na wstępie przemawiała Pani Dyrektor, która powitała przybyłych honorowych gości, nauczycieli i maturzystów.
Tradycyjnie Studniówkę zorganizowano w sąsiadującym OSIR. Tegorocznym tematem przewodnim imprezy były „Gwiezdne Wojny”. Od wielu tygodni trzecioklasiści przygotowywali dekoracje, które nawiązywały do tematyki przewodniej. Powstały wspaniałe statki kosmiczne, namalowano ilustracje miasta i pustyni.
Studniówka rozpoczęła się uroczystym polonezem tańczonym przez uczniów, nauczycieli oraz osoby towarzyszące. Następnie odbyła się część artystyczna: młodzież zaprezentowała utwory muzyczne oraz zatańczyła walca wiedeńskiego. Później udano się do auli, do której prowadziły zaciemnione korytarze oświetlone jedynie kolorowymi diodami. Tam wystawiona została szopka „Staszic Wars” której przygotowaniem kierowała p. Ewa Królikowska. Maturzyści w inscenizacji żartobliwie przedstawili charakterystyczne cechy nauczycieli i scenki z życia szkoły.
Po zakończeniu oficjalnej część Studniówki wszyscy zgromadzeni udali się na posiłek. Od tej chwili młodzież spędziła resztę czasu bawiąc się, rozmawiając i tańcząc. Był to czas kiedy można było porozmawiać z nauczycielami, wymienić się spostrzeżeniami i opiniami na różne tematy. Młodzież bawiła się do samego rana, stąd można wnioskować, że był to mile spędzony czas i dla większości z nich będą to niezapomniane chwile.
19 February 2012

Fundusz Stypendialny

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że od 2006 roku działa przy naszum Liceum Fundacja, która wspiera finansowo wyjątkowo uzdolnionych uczniów pochodzących z niezamożnych rodzin.

Miło nam zawiadomić Państwa o uzyskaniu przez Fundusz Stypendialny XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie KRS nr 250644 statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Pozwala to na przekazanie 1% Państwa podatku wynikającego z rozliczenia rocznego na rzecz Fundacji.Regulamin oraz wzory wniosków o przyznanie stypendia dostępne są tutaj. 

Prosimy o wsparcie naszej działalności przez przekazanie środków finansowych na konto:


Fundacja Fundusz Stypendialny XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica
ul. Nowowiejska 37A
02-010 Warszawa
ING Bank Śląski nr konta: 21 1050 1025 1000 0023 0676 07381

Dziękujemy!
Fundusz Stypendialny
 

19 February 2012

Wyniki II etapu XIX Olimpiady Informatycznej

Do finału XIX Olimpiady Informatycznej zakwalifikowało się 10 uczniów naszej Szkoły:Olimpiada Informatyczna

 • Marek Sommer (2B)
 • Paweł Tabaszewski (3C)
 • Wojciech Nadara (3B)
 • Wojciech Jabłoński (1A)
 • Aleksander Matusiak(2A)
 • Adam Trzaskowski (1A)
 • Antoni Zawodny (3B)
 • Stanisław Dobrowolski (2A)
 • Rafał Stefański (2B)
 • Patryk Czajka (2C)

Serdecznie gratulujemy!


14 February 2012

Jubileuszowy Bal Kostiumowy

Dyrekcja, Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły i Samorząd Szkolny zapraszają na doroczny Jubileuszowy Bal Kostiumowy związany z rocznicą utworzenia Szkoły.

Bal odbędzie się 21 lutego 2012 r. w auli szkolnej. Rozpocznie się polonezem o godz. 18.00. Zakończenie zabawy przewidujemy na godz. 22.00.

Można przyjść z osobą towarzyszącą. Przypominamy, że obowiązują stroje z epoki Stanisława Staszica (sarmackie i klasycystyczne). Dopuszczamy elegancki ubiór wieczorowy (garnitur i długa suknia balowa). Wypożyczenie strojów z epoki Patrona dofinansowuje Rada Rodziców (30% kosztów).

Imienne zaproszenia będą wydawane senatorom klas przez Samorząd Szkolny.

Zapraszamy i życzymy przyjemnej zabawy.


8 February 2012

Bez-Dyskusyjny Klub Filmowy

Stalker

W piątek, 10 lutego, o godz. 18.00 w sali 209 zostanie wyświetlony Stalker w reżyserii Andrieja Tarkowskiego. Dzieło zalicza się do jednych z ulubionych filmów Profesora Lipińskiego. Staranne dopracowanie, niezwykłe operowanie kamerą i głębia przekazu tworzą majstersztyk, skłaniający do wielu refleksji nad życiem oraz własnymi pragnieniami. Zapraszamy na projekcję!


6 February 2012

II etap XIX Olimpiady Informatycznej

Przypominamy o II etapie XIX Olimpiady Informatycznej.

Uniwersytet Warszawski
Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki
02-097 Warszawa, ul. Banacha 2

Rozpoczęcie zawodów nastąpi we wtorek 7 lutego br o godz. 9.00, a zakończenie odbędzie się w czwartek 9 lutego br. około godziny 15:00.

Zawodnicy w czasie zawodów muszą posiadać dokument stwierdzający tożsamość, preferowana jest legitymacja szkolna.

Kontakty e-mailowe do okręgu warszawskiego:
Monika Kozłowska-Zając
sekretariat@oi.edu.pl

Lista osób zakwalifikowanych z XIV LO

POWODZENIA!!!


6 February 2012

Dzień otwarty

Spotkanie informacyjne dla Kandydatów do klas I w roku szkolnym 2012/2013 oraz ich Rodziców odbędzie się we wtorek, 20 marca 2012 r.

Plan spotkania:

 • godz. 17.00 - 18.00 - zwiedzanie szkoły i rozmowa z uczniami Liceum
 • godz. 18.00 - zebranie informacyjne dla Kandydatów i ich Rodziców w szkolnej auli prowadzone przez dyrekcję szkoły. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


3 February 2012

Ranking 2012r.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych