godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Absolwenci

23 marca 2024 - upamiętnienie Ewy Macias, prezes Stowarzyszenia Wychowanków Szkoły

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci

Wisława Szymborska

Drodzy Przyjaciele,

prawie cztery lata temu, 23 marca 2020 roku otrzymaliśmy wiadomość, która wstrząsnęła całą społecznością Szkoły. Po nierównej walce z chorobą odeszła Ewa Macias, nasza Przyjaciółka, wspaniały człowiek o wielkim sercu. Nauczycielka wielu pokoleń uczniów naszej Szkoły, współtwórczyni i wieloletnia Prezes naszego Stowarzyszenia. Wspaniała, ciepła osoba, pełna życzliwości i humoru.

Ewa zmarła w czasie pandemii. Wielu z nas pragnęło, ale nie mogło towarzyszyć Jej w ostatniej drodze.

Wspomnienie jest formą spotkania, które Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły im.  Staszica w Warszawie chce zorganizować, aby upamiętnić swoją Prezes i właśnie na spotkanie z Ewą chcemy Państwa zaprosić.

23 marca, w czwartą rocznicę śmierci naszej Przyjaciółki planujemy zorganizować w Szkole wieczór Jej pamięci.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy.
Do 1 marca 2024 roku będziemy zbierać zdjęcia, pisemne wspomnienia o Ewie, ale przede wszystkim chcemy nawiązać kontakt z osobami, które swoją obecnością mogą z nami współtworzyć ten wieczór.

Można odejść na zawsze, by stale być blisko

ks. Jan Twardowski

Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Szkoły im. Stanisława Staszica w Warszawie – organizator spotkania.

Występ Chóru we Lwowie

W dniach 22-25 września 2018 r. młodzież i absolwenci zrzeszeni w chórze SONUS INNUMERABILES XIV Liceum im. S. Staszica byli we Lwowie, gdzie w niedzielę, 23 września, wystąpili z koncertem w Katedrze Lwowskiej. Obecny na koncercie arcybiskup Mieczysław Mokrzycki wyrażał zachwyt i zadowolenie z występu naszego chóru.

Serdeczne przyjęcie w Katedrze spowodowało, że chór spontanicznie dał koncert na lwowskim rynku. Wśród licznie zgromadzonych byli zarówno mieszkańcy Lwowa, jak i turyści.

Przy okazji pobytu we Lwowie młodzież oddała hołd wielkim Polakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Składano kwiaty na grobach i pod tablicami pamiątkowymi na Cmentarzu Orląt i Łyczakowskim. Zwiedzano Lwów z polskim przewodnikiem, w tym m.in. katedry katolickie.

Wyjazd chóru był współfinansowany przez Fundację PKO Banku Polskiego, która przyznała darowiznę.

Zdjęcie chóru 1

Zdjęcie chóru 2

Zdjęcie chóru 3