godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Maja 2005

30 May 2005

Ważna informacja dla kandydatów

Szkolna Komisja Rekrutacyjna postanowiła zrezygnować z części ustnej sprawdzianu predyspozycji zaplanowanego na 31 maja.
Wyniki sprawdzianu części pisemnej ogłoszone zostaną 31 maja o godzinie 13.00.
Wątpliwości związane z pracami pisemnymi wyjaśniać będzie opiekun naukowy klas matematycznych dr Edward Stachowski 31 maja od godz. 13.00.


30 May 2005

Projekt eTwinning

Projekt eTwinning ma wspierać partnerstwa szkół z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej z wykorzystaniem mediów elektronicznych.
Więcej informacji o projekcie eTwinning na stronie http://www.etwinning.net


Rok szkolny 2009/2010

W roku 2009/2010 w ramach platformy E-twinning i współpracy międzynarodowej z włoska szkołą Istituto Tecnico Commerciale e per Il Turismo "Carlo Piaggia" zaangażowana jest grupa klasy 2F. W ramach projektu o nazwie Overcoming Intercultural Diversity uczniowie omawiają podobieństwa i różnice międzynarodowe na przykładzie Polski i Włoch, co w rezultacie pozwala im zrozumieć inną kulturę, nauczyć się tolerancji w stosunku do innych społeczności, a także zdobyć umiejętność porozumienia miedzykulturowego. Jako cel finalny planowana jest wymiana uczniów szkoły włoskiej i grupy polskiej z klasy 2F tj. tygodniowe warsztaty we Włoszech w Viareggio w czerwcu, 2010 r. oraz w Warszawie w kwietniu, 2010.


Rok szkolny 2008/2009

W roku szkolnym 2008/2009 prowadzilismy projekt pod tytułem "Polanditaly: a transnational and interregional bridge between Poland and Italy" ze szkołą Istituto Tecnico Commerciale e per Il Turismo "Carlo Piaggia"

Viareggio (LU), Włochy, gdzie grupa z naszej szkoły miała szansę pozanć zwyczaje i kulturę społeczności Włoskiej, w szczególności regionu Toskania. Projekt zakonczył się przyjazdem grupy włoskiej do Polski, w trakcie którego przeprowadzone zostały kolejne jego punkty oparte na wspólnych działaniach : zwiedzanie Warszawy, wspólne lekcje, przedstawienie "Romeo i Julia", integracja.


Rok szkolny 2005/2006

W tym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie: Konferencja młodzieży polsko-holenderskiej-Przyszłość Europy.
Projekt ten ma na celu wzmocnienie integracji europejskiej i jest kontynuacją corocznej holendersko-polskiej konferencji dla pracowników państwowych.


28 May 2005

Sprawdzian predyspozycji do klas matematycznych

Przypominamy wszystkim kandydatom do oddziałów z rozszerzonym zakresem nauczania matematyki (program własny szkoły) i fizyki, że w najbiższy poniedziałek, 30.05, o godz. 13.00 odbędzie się sprawdzian predyspozycji matematycznych.
Druga część sprawdzianu - we wtorek, 31.05, także o godz. 13.00.
Życzymy powodzenia!


28 May 2005

"Koncert Poironowy"

W sobotę, 4.06, w godz. 17-19.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły (wejście od ul. Filtrowej) odbędzie się "koncert Poironowy". Wstęp wolny!
Zagrają:

  • Cut
  • Fellowship
  • Strain

Koncert jest organizowany przez samorząd pod patronatem radex.staszic.waw.pl - i tam znajduje się więcej informacji.
Serdecznie zapraszamy!


25 May 2005

Spotkanie z islamem

W czwartek, 2.VI odbędzie się kolejne spotkanie w ramach warsztatów religijnych - tym razem będzie dotyczyło islamu.
Zbiórka chętnych i wyjście ze szkoły o godz. 15.00, początek spotkania ok. godz. 16.00.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do Uli Klimek - osobiście lub za pomocą maila.


14 May 2005

Warsztaty religijne - kolejne spotkanie.

Samorząd organizuje cykl warsztatów przybliżających religie mniejszości narodowych. W najbliższy czwartek (19.05) po 7. lekcji w naszej szkole odbędzie się spotkanie z przedstawicielem religii prawosławnej. Chętni do wzięcia udziału w wykładzie muszą się zgłaszać do Urszuli Klimek z 2d - osobiście lub wysyłając maila w celu ustalenia liczby osób zainteresowanych tym spotkaniem.


9 May 2005

Kolejny sukces Młodych Fizyków!

Drużyna Młodych Fizyków w dniach 28-30 kwietnia 2005 wzięła udział w otwartych zawodach Turnieju Młodych Fizyków w Austrii, gdzie obroniła tytuł zwycięzcy. Serdecznie gratulujemy wszystkim jej członkom!
Polecamy stronę internetową Turnieju Młodych Fizyków w naszej szkole.


6 May 2005

Spotkanie z wielkim matematykiem

Na stronie Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się zaproszenie na wykład im. Wacława Sierpińskiego pt. The unity of mathematics - from the "Fundamenta" to the fractal geometry of roughness, który wygłosi Benoit Mandelbrot (Mathematics Department - Yale University).
Wykład odbędzie się podczas specjalnego posiedzenia Polskiego Towarzystwa Matematycznego dnia 10 maja 2005 o godz. 16:15 w Audytorium Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (Zgrupowanie Ochota, ul. Miecznikowa 1).