godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Września 2013

27 September 2013

Międzyszkolne Koło Olimpijskie z fizyki

Zajęcia Międzyszkolnego Koła Olimpijskiego z fizyki dla klas pierwszych LO będą się odbywały w poniedziałki w sali 209 w godzinach 15.45-17.15 (lub dłużej). Pierwsze zajęcia odbędą się 30 września. Uczniowie gimnazjów - laureaci Konkursu Fizycznego, Konkursu Matematycznego i Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów mogą również czuć się zaproszeni.

Włodzimierz Zielicz

26 September 2013

Zmarła Pani Profesor Barbara Lewicka

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci


Pani Profesor

Barbary Lewickiej,

wieloletniej nauczycielki chemii w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica.
Całe swoje zawodowe życie związała z naszą Szkołą. Była mistrzem, wzorem nauczyciela i wychowawcy. Zapamiętamy Jej niezwykłą osobowość, oddanie pracy i wyjątkową
życzliwość wobec ludzi.

Rodzinie Pani Profesor składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Społeczność szkolna XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie

Pogrzeb Pani Profesor Barbary Lewickiej odbędzie się 27 września 2013 roku na Starych Powązkach. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9.00.

25 September 2013

Rusza szkolne kółko matematyczne

Pierwsze zajęcia kółka odbędą się w poniedziałek na 7 i 8 lekcji. Prowadzić je będą Waldemar PompeWojciech MartysPoniżej zamieszczone są zadania, które będą omawiane na pierwszym spotkaniu.

Zadania 30 IX 2013

23 September 2013

PoWICowy kontest - Sprawdź się przed 1 etapem OI

Kontest (indywidualny) odbędzie się w sobotę, 28.09.2013 od godziny 9:00 do 14:00 (omówienie zadań w godz. 14:00 - 15:30) w auli XIV LO. Przewidziane są różne grupy zaawansowania, dla wszystkich przybyłych gwarantowane PĄCZKI! Pytania prosimy kierować na adres: jsmigiel@staszic.waw.pl 

Ze względów technicznych prosimy o zabranie własnych komputerów, w przypadku braku takiej możliwości o jak najszybszy kontakt.

23 September 2013

International Moot Court

Serdecznie zachęcamy do udziału w międzynarodowym projekcje International Moot Court, który odbędzie się w Hadze od 19 do 25 stycznia 2014.

Zgłoszenia przyjmuje p. Guzek do końca września.

16 September 2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14 :)

W poniedziałek – 2 września 2013 r. o godzinie 10:30 odbyła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny 2013/2014. Przybyłych uczniów klas drugich i trzecich oraz nauczycieli serdecznymi słowami przywitała Pani Dyrektor Regina Lewkowicz, a o zmianach w planie nauczania poinformowała Pani Dyrektor Agnieszka Kuś. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami, by między innymi zapoznać się z planem lekcji.
O godzinie 12:00 w szkole pojawili się uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami. Pani Dyrektor zapoznała ich z historią naszej szkoły i sztandaru. Chwilę później nasi nowi koledzy i koleżanki przystąpili do ślubowania, a następnie wraz z wychowawcami udali się do sal na krótkie spotkania zapoznawcze.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego 2013/14.
13 September 2013

Koło olimpijskie z WOS

OWPSW 2013/2014

Zapraszamy na zajęcia międzyszkolnego koła olimpijskiego z WOS, które będą odbywały się we wtorki (od 17 września) o godz. 15.45 w sali 19. Celem zajęć jest pogłębienie wiedzy uczestników oraz przygotowanie ich do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Koło poprowadzą mgr Rafał Kita, absolwent Liceum Staszica, wychowawca wielu olimpijczyków oraz Anna Dobrowolska, laureatka OWPŚW.

11 September 2013

Zapisy na Olimpiadę Lingwistyki Matematycznej

Uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej proszeni są o zgłaszanie się do p. Wojciecha Martysa (jedna osoba zgłasza wszystkich chętnych ze swojej klasy). Ostateczny termin zgłoszeń to środa 2 października.

8 September 2013

Koło matematyczne dla gimnazjalistów

Informujemy, że czwartkowe koło matematyczne dla gimnazjalistów rozpocznie się 3 października, zajęcia tradycyjnie odbywać się będą w sali 209 w godzinach 16:00-17:30.

Koło jest otwarte dla wszystkich gimnazjalistów, nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

8 September 2013

Zajęcia z etyki i filozofii

Terminy zajęć z etyki i filozofii w roku szkolnym 2013/2014:

  • Etyka - wtorek, VIII lekcja, s. 101 (po stronie gimnazjum)
  • Filozofia - piątek, VII i VIII lekcja, s. 101

5 September 2013

Msza Święta

Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny odbędzie się w piątek 6 września o godz. 13.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela na pl. Zbawiciela. Uczniowie są zwolnieni z zajęć lekcyjnych po 5. lekcji.

4 September 2013

Kiermasz podręczników

Kiermasz odbędzie się w PONIEDZIAŁEK (9.09) i we WTOREK (10.09). Książki będzie można nabyć w sali nr 17.

Do piątku (6.09) zbieramy wasze podręczniki w SAMORZĄDÓWCE.

Zasady sprzedaży podręczników:

  1. Przynosicie je (podpisane ołówkiem na wewnętrznej stronie okładki) do nas.
  2. My informujemy was, za ile możemy je sprzedać.
  3. Zostajecie wpisani na listę (jakie podręczniki oddaliście).
  4. Zgłaszacie się po kiermaszu. Jeśli wasze książki zostały sprzedane - dostaniecie za nie pieniądze, jeśli nie- książki z powrotem.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu zarówno kupujących, jak i sprzedających!

Samorząd

4 September 2013

Spotkanie organizacyjne Staszic Kuriera!

dzienniarz

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne Staszic Kuriera, które odbędzie się we wtorek 10 września o godz. 15.00 w sali 220.

Wszystkich chętnych, dysponujących poczuciem humoru lub nie, zachęcamy do dołączenia do ekipy Staszic Kuriera! Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił i rozpocząć zdobywać doświadczenie jako dziennikarze, felietoniści, korektorzy czy graficy.

Jeśli masz ciekawe pomysły, lubisz pisać, rysować lub po prostu masz jakieś hobby czy rozległą wiedzę z jakiejś dziedziny i chciałbyś się nią podzielić – pisz do nas! Czekamy na Was wszystkich, bo Staszic Kuriera tworzy i tworzyć będzie cała społeczność XIV LO! Piszcie na kurier@staszic.waw.pl

3 September 2013

14. Warsztaty Matematyczne

Absolwenci XIV LO w Warszawie po raz 14. organizują Warsztaty Matematyczne, podczas których doskonale przygotujesz się do startu w Olimpiadzie Matematycznej.

Warsztaty odbędą się w terminie 15.09-22.09 w schronisku młodzieżowym w Chęcinach, woj. świętokrzyskie. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej matematycznej wiedzy i umiejętności zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę, 4. września, które odbędzie się w sali 117 po 6. i 7. godzinie lekcyjnej. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów klas pierwszych, którzy jeszcze nie mieli szansy na wzięcie udziału w warsztatach.

Uwaga!
W związku z corocznym dużym zainteresowaniem warsztatami organizowany jest test kwalifikacyjny. Uczniowie klas pierwszych będą rozwiązywali inne zadania niż uczniowie starsi. Obowiązuje rejestracja na test, wszyscy chętni proszeni są o wpisanie swojego imienia, nazwiska i klasy do specjalnego zeszytu znajdującego się w sekretariacie do piątku (6.09) włącznie. Test odbędzie się w piątek (9.09), o godzinie 15:00 i potrwa trzy godziny.

3 September 2013

Spotkanie Organizacyjne ISKRA 2013/2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych robotyką na pierwsze zajęcia koła ISKRA, które odbędą się 6 września o godzinie 15.00 w sali 214. Zachęcamy jednocześnie pierwszoklasistów do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie techniki i miłego spędzenia piątkowego popołudnia.

Do zobaczenia!

3 September 2013

27. Turniej Młodych Fizyków

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczynamy przygotowania do Turnieju Młodych Fizyków (TMF). Już w ten piątek (6 września) o godzinie 15:00 w Sali 209 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne TMF. Zostanie na nim przedstawiona idea turnieju, zasady eliminacji polskich i harmonogram tegorocznych przygotowań.

Turniej Młodych Fizyków jest prestiżowym konkursem drużynowy, o skali międzynarodowej. Polega on na opracowaniu 17 problemów badawczych i zaprezentowaniu swoich wyników w postaci prezentacji multimedialnej. Lista zadań tegorocznego turnieju w języku angielskim jest już dostępna pod adresem Problemy Badawcze 2014

Zachęcam także do obejrzenia filmu promującego TMF

Serdecznie zapraszam,

Łukasz Gładczuk

3 September 2013

Zmarł Profesor Jacek Zieliński

31 sierpnia 2013 roku zmarłJacek Zieliński

który w latach 1986 – 2000 był nauczycielem historii w naszym Liceum.
Jego rozległe zainteresowania i pasje stawały się udziałem wielu pokoleń
uczniów. Rozwinął działalność szkolnych kół brydża sportowego,
był organizatorem wyjazdowych treningów i wielu turniejów.
Jego wychowankowie odnosili znaczące sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.
Stworzył w naszym Liceum trwałe fundamenty ruchu brydżowego.
Wychował wielu zawodników i trenerów, którzy kontynuują Jego dzieło.

Zapamiętamy Go, jako człowieka niezwykle życzliwego ludziom, pogodnego,
optymistycznie nastawionego do świata.
Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy zaangażowanego Nauczyciela
i wspaniałego Wychowawcę młodzieży.

Społeczność szkolna XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie

Pogrzeb Profesora Jacka Zielińskiego odbędzie się 5 września 2013 r. na Starych Powązkach. Rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Karola Boremeusza o godzinie 11.00.