godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

28 February 2008

Kurs tańca

Serdecznie zapraszam na bezpłatny kurs tańca towarzyskiego, który już odbywa się w naszej Szkole. Uczestnicy podzieleni są na 4 grupy, mające zajęcia w następujących terminach:

  • wtorki, w godzinach 15:00-16:00
  • wtorki, w godzinach 16:00-17:00
  • czwartki, w godzinach 15:00-16:00
  • czwartki, w godzinach 16:00-17:00

Istnieje jeszcze możliwość zapisania się. Wszystkich chętnych zapraszam do Sekretariatu Liceum (tam jest lista).


27 February 2008

Zapraszamy na zajęcia plastyczne

8 marca 2008 rozpoczynają się zajęcia plastyczne. Zainteresowani uczniowie mogą zapisać się w sekretariacie szkoły. Pierwszeństwo będą mieli chętni, którzy zadeklarują udział we wszystkich spotkaniach. Liczba miejsc - 14. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje w programie zajęć.

Uwaga!
Z powodu zmian w funkcjonowaniu Muzeum Narodowego początek warsztatów został przesunięty z 3 na 8 marca!
Do terminów zajęć wkradł się błąd: 10 i 17 maja (sobota) zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10:00, a nie 15:15, jak zostało podane w programie.


26 February 2008

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

Niezwykły weekend. Roboty, lasery, automaty, urządzenia dla medycyny i telewizja. Widowisko na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Studenci i młodsi pracownicy naukowi prezentują swoje laboratoria. Widzowie biorą udział w doświadczeniach. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Politechnika jest trendy.

Tylko 2 takie dni w roku. 1 i 2 marca 2008 od godziny 12:30, Audytorium Wydziału Mechatroniki w gmachu przy ul. Św. Andrzeja Boboli 8.

Więcej informacji:
Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej


24 February 2008

Zapraszamy na Debaty Instytutu Socjologii UW

Instytut Socjologii UW inauguruje cykl dyskusji panelowych Debaty Instytutu Socjologii UW. W imieniu Instytutu zapraszam na pierwszą debatę 27 lutego 2008, godz. 18, ul. Karowa 18, sala wykładowa. Jej temat brzmi:

Dzieło Jadwigi Staniszkis. Próba interpretacji.

W dyskusji, prowadzonej przez Tadeusza Szawiela, udział wezmą:

  • Jadwiga Staniszkis
  • Wiesława Kozek
  • Ireneusz Krzemiński
  • Jacek Wasilewski
  • Joanna Wawrzyniak

Zapraszamy!


Szczegóły dostępne na stronie Instytutu Socjologii UW

15 February 2008

Druga część monografii Szkoły

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Szkoły im. Stanisława Staszica w Warszawie zapraszam Koleżanki i Kolegów, Wychowanków i Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica, TPD 2, XIV LO im. K. Gottwalda, XIV LO im. S. Staszica w Warszawie do współpracy przy tworzeniu drugiej części monografii naszej Szkoły (od 1950 roku do czasów współczesnych).

Komitet Redakcyjny prosi o przesyłanie wspomnień, zdjęć i wszelkich innych materiałów, które można by wykorzystać w publikacji.

Zarząd Stowarzyszenia bardzo liczy na zaangażowanie w realizację ważnego dla nas wszystkich projektu.

Kontakt:
e-mail: stowarzyszenie@staszic.waw.pl, krysialip@poczta.onet.pl, jdec@o2.pl
tel.: +48 601 37 65 75, +48 501 446 556


2 February 2008

Perspektywy: "Staszic" nadal bezkonkurencyjny

31 stycznia został upubliczniony 17. Ranking Liceów Warszawskich miesięcznika "Perspektywy". Po raz 5. z rzędu i 8. w historii XIV LO im. Stanisława Staszica zajęło 1. miejsce w tym rankingu.

Zachęcam do zapoznania się z artykułami odnoszącymi się do sukcesu naszej szkoły – naszego sukcesu:


1 February 2008

"Kultura 2.0" - Spotkanie czwarte o kinematografii i prawach

W imieniu Alka Tarnowskiego z Creative Commons serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu Kultura 2.0. Tym razem temat spotkania brzmi:

"Piraci z internetów. Kino, prawo, kultura"

Spotkanie jest poświęcone kinematografii i prawom autorskim. Odbędzie się 5 lutego 2008 (wtorek) o godzinie 19:00 w sali w Starej Drukarni przy Ogrodowej 31/35 (na rogu z Żelazną).


Na spotkaniu odbędzie się dyskusja na temat nowatorskich sposobów produkcji i dystrybucji kultury na przykładzie kinematografii oraz związanych z tym nowościami, nadziejami i zagrożeniami. Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o stanie prawa w Polsce: o trudnościach wynikających z obecnego kształtu prawodawstwa, o sposobach odpowiedniej regulacji nowych technologii oraz o możliwości wspierania tak zwanej sfery wolnej kultury - opartej na swobodnej wymianie i zapożyczaniu twórczości. Pojawią się też wątki takie jak spór wokół istnienia serwisów z napisami do filmów, udostępnianie w internecie archiwów filmowych czy działania polskich twórców starających się wykorzystać możliwości, jakie otwierają nowe media.

Organizatorzy pokażą też 40-minutowy dokument pt. "Steal this film 2", poświecony kwestii kulturowych i społecznych skutków kopiowania kultury w internecie. Według twórców filmu wymiana plików z pomocą sieci peer-to-peer stanowi radykalnie nowa formę dystrybucji, która zakłóca istniejący układ - a jednocześnie nie da się już powstrzymać. Jak zaznaczają organizatorzy, udostępniony na początku tego roku film, przygotowany przez grupę działaczy "The League of Noble Peers", sam jest przykładem legalnej dystrybucji z pomocą internetu.

Gośćmi spotkania będą Dawid Marcinkowski, reżyser interaktywnego sieciowego projektu filmowego “Sufferrosa”, Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny w Gutek Film oraz prawnik Krzysztof Siewicz (Kancelaria Prawna Grynhoff Woźny i Maliński, Creative Commons Polska).

Kiedy: 5 lutego 2008, godz. 19.00
Gdzie: Stara Drukarnia przy ul. Ogrodowej 31/35 (róg Żelaznej), w pobliżu Klubokawiarnii Chłodna 25, w Warszawie
Wstęp wolny.