Informujemy, że XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica organizuje konkurs informatyczny p@scal dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli matematyki i informatyki do zorganizowania szkolnego etapu tego konkursu na bazie opracowanych przez organizatora zadań i zasad.


Zadaniem uczniów jest rozwiązanie 6 zadań o charakterze matematyczno-algorytmicznym. Ich wykonanie nie wymaga wiedzy spoza zakresu programu szkoły podstawowej. Etap szkolny odbędzie się 28 kwietnia 2008r. o godzinie 14:00 w tych szkołach podstawowych, które zechcą go przeprowadzić. Do finału konkursu przechodzą zwycięzcy etapu szkolnego, czyli osoby które zdobyły najwyższą liczbę punktów w swojej szkole i wykonały całkowicie poprawnie co najmniej 3 zadania. Finał konkursu odbędzie się 3 czerwca 2008r. o godzinie 9:00 w budynku Liceum.

Wszyscy zwycięzcy etapu szkolnego otrzymują nagrody. Nagrodą główną jest palmtop.

Aby zgłosić szkołę do konkursu należy wysłać list o temacie nazwa szkoły i treści adres e-mail do korespondencji na adres pascal@staszic.waw.pl do dnia 24 kwietnia 2008r.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie konkursu.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres pascal@staszic.waw.pl.

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie i życzymy sukcesów!