Szanowni Rodzice,

zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego rozpoczynamy działania w ramach organizacji szczepień uczniów.

Z możliwości zaszczepienia na terenie szkoły będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie, ale również członkowie ich rodzin.

Na naszej stronie internetowej (www.staszic.waw.pl) w zakładce „Covid-19/ Szczepienia” zamieściliśmy:

1. list Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia;

2. list Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców młodzieży powyżej 12. roku życia;

3. link do webinariów dla rodziców, organizowanych przez Urząd m.st. Warszawy w dniach 30.08.20121 r., 3 i 4.09.2021 r.;

4. deklarację rodzica/opiekuna dotyczącą chęci zaszczepienia;

5. kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19;

6. kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19;

7. rekomendacje dotyczące przygotowania dziecka do szczepienia.

Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami i ewentualne dostarczenie do wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej deklaracji (do 10 września 2021 roku).

Jednocześnie informujemy, że:

-1 września 2021 r., po spotkaniach inaugurujących nowy rok szkolny, odbędą się lekcje wychowawcze o charakterze edukacyjno-informacyjnym dotyczące Covid-19 oraz możliwości skorzystania ze szczepienia w szkole,

- 6 września 2021 r. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z lekarzem-wirusologiem dla chętnych Rodziców na temat profilaktyki Covid-19.

Szczepienia uczniów planujemy w trzecim tygodniu września. Konieczne będzie wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego, który należy dostarczyć lekarzowi kwalifikującemu bezpośrednio przed szczepieniem.