Przez pierwszy tydzień grudnia gościliśmy w naszej szkole 8 nauczycieli i 19 uczniów z Włoch, Turcji i Niemiec. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu Comenius (2013- 2015). Następne spotkania odbędą się wiosną w Turcji i latem we Włoszech. Celem projektu jest wykorzystanie oprogramowania SAGE do rozwiązywania problemów matematycznych.
Tematem przewodnim spotkania w Warszawie była teoria chaosu. W związku z tym razem z naszymi rówieśnikami uczestniczyliśmy w trzygodzinnym wykładzie na jej temat. Przez dziesięciogodzinne szkolenie zapoznawaliśmy się z językiem Phyton. Oprócz tego zaprosiliśmy naszych gości na lekcje języka polskiego i angielskiego. Wspólnie zatańczyliśmy poloneza w strojach z epoki, uczestniczyliśmy w warsztatach robienia pierogów i pieczenia szarlotki, a także koncercie wykonanym przez uczniów naszej Szkoły. Zwiedziliśmy również Muzeum Historyczne Warszawy, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, wzięliśmy udział w Niewidzialnej Wystawie i odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, a na Wydziale MINI PW oglądaliśmy pokazy robotów.

Staraliśmy się zapoznać gości z naszą kulturą.
Pokazać zabytki, przyrodę i obyczaje.
Mamy nadzieję, że pozytywne wspomnienia związane z Polską i z naszą Szkołą będą towarzyszyć niemiecko-turecko-włoskiej grupie przez długi czas...

kb

Karolina Borecka