Miasto, jego atmosfera, zachwyt wąskimi uliczkami, niebanalność stylu i możliwość odwiedzenia tych wszystkich zabytków... to tylko nieliczne skojarzenia po kilkudniowym wyjeździe uczniów klas trzecich do Krakowa.
I chociaż pogoda na przełomie listopada i grudnia potrafi zaskakiwać, nikt nie narzeka, wszyscy ciekawi tajemnic jednego z najstarszych miast w Polsce,podążają do kolejnych miejsc, kolejnych zakątków...

Będąc w tym pięknym miejscu nie sposób ominąć Rynku Głównego z zabytkowymi Sukiennicami i podziemnym szlakiem turystycznym. Kościół Mariacki usytuowany tuż przy Rynku zachwyca gotyckimi kształtami, a na jego wieży, co godzinę, wygrywany jest hejnał na cztery strony świata. Nieopodal, nad Starym Miastem wznoszą się mury Zamku Królewskiego.
Podczas naszych wyjazdów odwiedzamy także Muzeum Młodej Polski "Rydlówka" oraz Dom Józefa Mehoffera. Ostatniego dnia jedziemy do Muzeum Auschwitz- Birkenau.

Ogromne wrażenia towarzyszą wszystkim uczestnikom aż do ostatnich chwil.
Na długi czas zapamiętamy magię tego miasta, a także jego wyrazisty klimat, mnogość wydarzeń artystycznych i kulturalnych.kb

Karolina Borecka