W naszej szkole tegoroczna Studniówka odbyła się 11 lutego 2012 r. Zgodnie z tradycją obchodzona jest bardzo uroczyście. Na wstępie przemawiała Pani Dyrektor, która powitała przybyłych honorowych gości, nauczycieli i maturzystów.
Tradycyjnie Studniówkę zorganizowano w sąsiadującym OSIR. Tegorocznym tematem przewodnim imprezy były „Gwiezdne Wojny”. Od wielu tygodni trzecioklasiści przygotowywali dekoracje, które nawiązywały do tematyki przewodniej. Powstały wspaniałe statki kosmiczne, namalowano ilustracje miasta i pustyni.
Studniówka rozpoczęła się uroczystym polonezem tańczonym przez uczniów, nauczycieli oraz osoby towarzyszące. Następnie odbyła się część artystyczna: młodzież zaprezentowała utwory muzyczne oraz zatańczyła walca wiedeńskiego. Później udano się do auli, do której prowadziły zaciemnione korytarze oświetlone jedynie kolorowymi diodami. Tam wystawiona została szopka „Staszic Wars” której przygotowaniem kierowała p. Ewa Królikowska. Maturzyści w inscenizacji żartobliwie przedstawili charakterystyczne cechy nauczycieli i scenki z życia szkoły.
Po zakończeniu oficjalnej część Studniówki wszyscy zgromadzeni udali się na posiłek. Od tej chwili młodzież spędziła resztę czasu bawiąc się, rozmawiając i tańcząc. Był to czas kiedy można było porozmawiać z nauczycielami, wymienić się spostrzeżeniami i opiniami na różne tematy. Młodzież bawiła się do samego rana, stąd można wnioskować, że był to mile spędzony czas i dla większości z nich będą to niezapomniane chwile.

Joanna Stelmachowska