godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Lipca 2020

29 July 2020

REKRUTACJA - PRZYJMOWANIE ZAŚWIADCZEŃ

REKRUTACJA  - PRZYJMOWANIE ZAŚWIADCZEŃ
O WYNIKU EGZAMINU ÓSMOKLASISTY,

ZMIANA PREFERENCJI
31.07-4.08.2020 r.

W dniach 31 lipca – 4 sierpnia Szkolna Komisja Rekrutacyjna przyjmuje zaświadczenia o wyniku Egzaminu Ósmoklasisty oraz inne wymagane dokumenty (w tym informacje o wyborze II języka, religii i etyki - do pobrania w zakładce KANDYDACI/DOKUMENTY)  w godzinach:

piątek 31.07: 12:00 – 17:00

poniedziałek 3.08 - wtorek 4.08: 9:00 – 15:00

19 July 2020

Konkurs Młodzi Naukowcy Unii Europejskiej

Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej Szkoły, Adam Barański, zdobył pierwsze miejsce w polskiej edycji konkursu Młodzi Naukowcy Unii Europejskiej (EUCYS 2020).

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!!!

19 July 2020

Europejska Olimpiada Fizyczna

Z ogromną radością i dumą informujemy, że absolwent naszej Szkoły, Wojtek Niedziółka, będzie uczestnikiem polskiej ekipy na Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej (EuPhO 2020 - w tym roku koronawirusa jest to mix olimpiad Międzynarodowej i Europejskiej).

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 July 2020

Pożegnanie Księdza Prałata Bronisława Piaseckiego

Z wielkim smutkiem żegnamy

zmarłego w Rzymie 14 lipca 2020 roku
Księdza Prałata Bronisława Piaseckiego,
wielkiego przyjaciela naszego Liceum,
wieloletniego Proboszcza Kościoła Najświętszego Zbawiciela,
który w trudnych czasach lat osiemdziesiątych zainicjował i zbudował wspaniałe, trwające nieprzerwanie do dziś przyjacielskie relacje pomiędzy Szkołą i Parafią. Oddany idei wolności i pełen pasji kapłan pozostanie w naszej pamięci jako niezłomny opiekun duchowy i człowiek, który angażował się całym sercem w pomoc naszym uczniom, ich rodzinom a także nauczycielom.

1 July 2020

Poeta Cezary Maciej Dąbrowski

Drodzy Maturzyści, w dniu egzaminu dojrzałości z języka polskiego dostaliście tomiki wierszy poety Cezarego Macieja Dąbrowskiego, jurora Festiwalu Poezji Współczesnej, który gościł u nas 1 czerwca i wpisywał Wam dedykacje.

Od września w bibliotece szkolnej będzie można wypożyczyć najnowszy tom poety „W dalszym ciągu”.

dedykacje w tomikach poezji

poeta ze swoim tomikiem

1 July 2020

Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni (wcześniej Wyższa Szkoła Morska, a później Akademia Morska) w 2020 roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Na uczelni kształci się prawie 5 tysięcy studentów na 4 Wydziałach, 9 Kierunkach i 43 specjalnościach. Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa może się też pochwalić prawie 50. letnią tradycję w kształceniu kadr dla gospodarki.

Film promujący ofertę edukacyjną Wydziału jest dostępny pod adresem: youtube.com/watch?v=CniYF2T12QM oraz na stronie Wydziału i Przedsiębiorczości UMG pod adresem: wpit.umg.edu.pl/promocja-wydzialu . Wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunków studiów i specjalności oraz dotyczące procesu rekrutacji znajdują się również na stronie internetowej Wydziału.

Informator w wersji elektronicznej dla kandydatów na studia na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest dostępny tutaj.

1 July 2020

Staszic drugi rok z rzędu Mistrzem Warszawy w debatach oksfordzkich!

Z ogromną dumą informujemy, że nasza reprezentacja - Zosia Ponulak 3d, Marianna Wesołowska 2f, Kuba Terlikowski 3h i Asia Grabowska 3d - po raz kolejny udowodniła, że jesteśmy najlepiej debatującym liceum w Warszawie!

W pierwszej edycji online corocznego turnieju Warszawska Liga Debatancka nasza drużyna z kompletem zwycięstw, jako pierwsza drużyna w historii WLD, obroniła tytuł Mistrzów Warszawy. Dodatkowo najwięcej punktów indywidualnych i tym samym tytuł Najlepszej Mówczyni turnieju zdobyła Marianna Wesołowska. Serdecznie gratulujemy naszym wybitnym debatantom oraz ich mentorom: opiekun koła debatanckiego p. prof. Agnieszce Świtalskiej oraz najlepszemu trenerowi - p. Karolowi Węglewskiemu. Całej społeczności Staszica życzymy udanych wakacji i zapraszamy na spotkania koła debatanckiego w nowym roku szkolnym.

Staszic mistrzem