godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Września 2011

29 September 2011

Kółko matematyczne dla gimnazjalistów

Pierwsze zajęcia kółka matematycznego dla gimnazjalistów odbędą się w czwartek 6 października o godz. 16.00 w sali 209. Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów!


27 September 2011

Honorowi krowiodawcy - prelekcja

Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzana jest prelekcja dla klas III na temat honorowego krwiodawstwa. Uczniowie w czasie spotkania są informowani jak przeprowadzany jest pobór krwi w centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa, jakie trzeba spełnić wymogi aby zostać dawcą krwi oraz szpiku kostnego.
Zanim jednak osoba stanie się dawcą krwi lub szpiku kostnego zostaje gruntownie przebadana w celu ustalenia czy nie jest nosicielem chorób, które mogłyby zagrażać życiu biorcy. Prelegenci zachęcali młodzież do pozostania dawcą, gdyż im więcej osób odda część swojej żywej tkanki tym więcej będzie można uratować pacjentów. Jak wiadomo to właśnie życie jest największym darem jaki człowiek mógł otrzymać, dlatego zachęcano wszystkich uczniów, którzy ukończyli osiemnaście lat do honorowego oddania krwi lub szpiku.
22 September 2011

XV Festiwal Nauki

Na XV Festiwalu Nauki w Warszawie uczniowie i absolwenci będą opowiadać o zadaniach z Turnieju Młodych Fizyków 2011.
Prezentacja rozwiązań odbędzie się 22 września o godz. 16.00 oraz 23 września o godz. 16.00 w Audytorium na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Program festiwalu 

Więcej informacji


22 September 2011

Międzyszkolne Olimpijskie Koło Informatyczne

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Olimpiadą Informatyczną uczniów do udziału w zajęciach Międzyszkolnego Olimpijskiego Koła Informatycznego. Zajęcia prowadzi Bartosz Szreder - doktorant, olimpijczyk, absolwent UW Wydziału Informatyki. Spotkania w poniedziałki dla grupy średnio zaawansowanej, w środy dla grupy zaawansowanej, godzina 15.00, sala 214.


18 September 2011

Akademia Wiedzy o Mieście

Przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy oraz dr Marka Ostrowskiego (twórcy Projektu Warszawa i koncepcji Akademii Wiedzy o Mieście) przy wsparciu Wydziału Biologii UW i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie została otwarta Akademia Wiedzy o Mieście.

Akademia Wiedzy o Mieście ma być w rozumieniu twórcy projektem naukowo-obywatelskim pełniącym szczególną rolą w warszawskiej kulturze i edukacji oraz stanowiącym wzorce kompetencji i zachowań w powiązaniu z różnorodną wiedzą o mieście. Wykłady i zajęcia będą prowadzone przez wykładowców, którzy uczestniczyli w poprzednich etapach Projektu Warszawa. Są to m.in. naukowcy stołecznych uczelni, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych oraz znane osoby życia publicznego.


Dwusemestralne zajęcia są planowane na ok. 100 godzin. Będą odbywały się w salach wykładowych Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, dotychczasowego współorganizatora międzyuczelnianych pionierskich zajęć z Varsavianistyki. Część zajęć będzie odbywała się w innych miejscach Warszawy, często tam, gdzie dostęp na co dzień jest niemożliwy. Zajęcia są całkowicie darmowe.

Po więcej informacji i plan zajęć w roku akademickim 2011/2012 zapraszam na stronę www.varsovia.pl.

15 September 2011

System kontroli frekwencji i postępów w nauce

Nasze Szkoły - Gimnazjum 13 i XIV Liceum -  wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 82, wdrożyły elektroniczny system kontroli frekwencji i postępów w nauce firmy Librus, który umożliwia Rodzicom i Uczniom stały dostęp do informacji szkolnych.

Za pomocą serwisu każdy Rodzic może nieodpłatnie: korespondować z nauczycielami, odczytywać ogłoszenia, przeglądać szkolny terminarz wydarzeń i sprawdzianów oraz kontrolować frekwencję dziecka i sprawdzać jego oceny. Wystarczy wejść na stronę www.dziennik.librus.pl oraz wpisać swój login i hasło.

Ze względu na to, że firma HDI ASEKURACJA S.A., która jest naszym ubezpieczycielem, współpracuje z firmą Librus – korzystanie z systemu kontroli frekwencji i postępów w nauce - jest w naszych szkołach w pełni nieodpłatne.

Pragnę poinformować Państwa, że wdrożenie dziennika elektronicznego nie eliminuje dostępu do informacji o szkolnej sytuacji dziecka pozyskiwanych tradycyjną drogą. Mogą je Państwo uzyskać w szkole - na takich samych zasadach, jakie dotyczyły dziennika papierowego.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć pod adresem: dziennik.librus.pl/faq

Życzę Państwu przyjemnego korzystania z serwisu.

DYREKTOR SZKOŁY
Regina Lewkowicz


13 September 2011

Trwa odbieranie pieniędzy z kiermaszu

Kiermasz został zakończony. Zapraszamy wszystkich, którzy przynieśli podręczniki, po odbiór pieniędzy do piątku (23.09) w godzinach: 12.40-13.00 i 14.50-15.15. Informujemy, że pieniądze należy odebrać osobiście. W przypadku braku takiej możliwości z przyczyn niezależnych prosimy o kontakt na samorzad@staszic.waw.pl

Osoby, które do 23.09 nie stawią się po odbiór pieniędzy i nie skontaktują się z samorządem, stracą możliwość ich odzyskania. Na specjalne życzenie istnieje możliwość odebrania książek, których nie udało się sprzedać (reszta książek przechodzi na własność biblioteki szkolnej).


5 September 2011

Rok szkolny 2011/12

Pierwszy dzień września kojarzy się wszystkim z nowym rokiem szkolnym.
1 September 2011

Turniej Młodych Fizyków - spotkanie organizacyjne

Turniej Młodych Fizyków (TMF) to turniej drużynowy, w którym biorą udział zespoły z całego świata. Polega on na opracowaniu 17 problemów badawczych, a następnie na ich prezentacji w trakcie rozgrywek turniejowych. Lista problemów w języku angielskim jest już dostępna na stronie IYPT, zachęcamy także do zapoznania się ze stroną poświęconą startami szkoły we wcześniejszych edycjach tutaj

Spotkanie organizacyjne z prof. Lipińskim odbędzie się w piątek 2 września o godzinie 14:30 w sali 209.