godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Kwietnia 2011

29 April 2011

Msza Święta

W środę, 4 maja o godzinie 7:30 odbędzie się Msza Święta o łaski Ducha Świętego dla maturzystów.
Chętnych do włączenia się we wspólną modlitwę zapraszamy do kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Ks. Szymon Petryka


28 April 2011

Dystrybutory wody

Od dnia 9 maja 2011 r. Uczniowie i Pracownicy naszej Szkoły będą mogli korzystać z dystrybutorów dostarczających czystą, filtrowaną, gorącą lub schłodzoną wodę.

Urządzenia dostępne będą na korytarzu I piętra LO przy sali 119, przy stołówce szkolnej i przy sali gimnastycznej Gimnazjum.

Zainteresowanych prosimy o zaopatrzenie się we własne naczynia. Kubeczki jednorazowe można będzie nabyć w bufetach szkolnych.

Iwona Belka
21 April 2011

Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne Życzymy wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom Szkoły spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Lanego Poniedziałku! Niech te chwile będą czasem odpoczynku i okazją do spotkań w rodzinnym gronie.


21 April 2011

Wyniki Finału Olimpiady Matematycznej

Olimpiada Matematyczna Z dumą informujemy, że tytuł laureata LXII Olimpiady Matematycznej otrzymało troje uczniów naszego Liceum:

 • Wojciech Nadara
 • Anna Siennicka
 • Bartłomiej Zawalski

Wojciech Nadara został powołany do delegacji na V Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną oraz jako zawodnik rezerwowy polskiej reprezentacji na LII Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną w Holandii.

Ponadto, troje uczniów otrzymało tytuł wyróżnionego finalisty:

 • Mikołaj Dzieł
 • Igor Kotrasiński
 • Barbara Mroczek

Podczas XXII Zawodów Matematycznych Państw Bałtyckich w Niemczech w polskiej delegacji naszą Szkołę reprezentować będą Igor Kotrasiński i Anna Siennicka.

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy!


20 April 2011

Konkurs rozstrzygnięty!

Z radością informujemy, że konkurs na nowy zespół webmasterów XIV LO im. Stanisława Staszica został rozstrzygnięty. Wygrała ekipa Tomasza Madyckiego z 1C.

W Jego drużynie są:

 • Kacper Cywiński,
 • Wojciech Piliszek,
 • Krzysztof Wróblewski.

Jest to nasza ostatnia wiadomość. Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Wierzymy jednak, iż Zespół Tomka wniesie wiele dobrego. Życzymy Mu i Jego ekipie owocnej pracy i góry sukcesów!

Kamil Frydlewicz


15 April 2011

Konkurs "Społeczeństwo 2020"

Zapraszamy do udziału w Konkursie "Społeczeństwo 2020"!

Fragment regulaminu:

 1. Konkurs „Społeczeństwo za 10 lat” (zwany dalej „Konkursem”) organizowany jest przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, ul. Nowowiejska 37a w Warszawie (zwane dalej „Organizatorem”).
 2. Reprezentantem Organizatora jest Pełnomocnik Organizatora - Pani Ewa Macias.
 3. Celem konkursu „Społeczeństwo za 10 lat” jest zachęcenie młodzieży szkolnej do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego i postaw prospołecznych poprzez wskazanie swoich oczekiwań wobec Polski i świata w perspektywie 10 lat.
 4. Partnerem Konkursu jest ING Bank Śląski S.A., będący fundatorem NAGRÓD RZECZOWYCH, reprezentowany przez Brain Sp. z o.o sp. k. („Brain”).
 5. 5. Konkurs trwa od 15 kwietnia do 6 maja 2011 roku.
 6. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie Organizatora (zwani dalej „Uczestnikami”).

13 maja odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu

Pobierz cały regulamin
Oświadczenia warunkujące przystąpienie do konkursu


15 April 2011

Laureaci Olimpiady Fizycznej

Z radością informujemy, że Krzysztof Lis zdobył pierwsze miejsce na LX Olimpiadzie Fizycznej i będzie reprezentować Polskę w International Physics Olympiad w Tajlandii. Jest też zwycięzcą we wszystkich dodatkowych kategoriach. Według opinii jednego z profesorów jego opis doświadczenia jest lepszy niż opis wykonany przez recenzenta.

Tytuł laureata otrzymało również trzech innych uczniów naszej Szkoły:

 • Maciej Malinowski
 • Michał Pacholski
 • Wojciech Rządkowski

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Krzysztofowi Lisowi życzymy powodzenia podczas Międzynarodowej Olimpiady Fizycznej.


13 April 2011

Piąte miejsce naszych siatkarzy w WOM

Męska drużyna siatkarzy, która reprezentowała dzielnicę Ochota w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży wygrała dziś mecz z LO im. Żeromskiego z wynikiem 2:0 (25:18; 25:16), dzięki czemu zajęła piąte miejsce w Warszawie.

Gratulujemy!


12 April 2011

Wyniki Finału Festiwalu Poezji

W piątek, 8 kwietnia 2011 r. odbył się w Staszicu XXIII Festiwal Poezji Współczesnej. Uczniowie warszawskich szkół średnich recytowali własne teksty. Zwycięzca jednak był tylko jeden. W tym roku była to uczennica 1B z naszej Szkoły:
Zofia Żółtek

Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gąsowska (Liceum im. Stefana Batorego), zaś na trzecim Grzegorz Lisowski (Liceum im. Tadeusza Czackiego).

Wszystkim składamy olbrzymie gratulacje i życzymy nieustającej weny twórczej !

Zobacz zdjęcia z Festiwalu Poezji
Posłuchaj wierszy w wykonaniu Zofii Żółtek


11 April 2011

Wyniki Finału Olimpiady Informatycznej

Medal OI W Finale tegorocznej Olimpiady Informatycznej dwóch uczniów naszej Szkoły uzyskało brązowy medal:

 • Krzysztof Lis
 • Maciej Matraszek

Ponadto, Wojciech Nadara uzyskał tytuł wyróżnionego finalisty.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim finalistom za reprezentowanie Szkoły.


8 April 2011

Konkurs P@scal

Zapraszamy nauczycieli matematyki i informatyki w szkołach podstawowych do zorganizowania konkursu P@scal. Rejestracja szkół trwa do 26 kwietnia.

Zasady konkursu i regulamin


7 April 2011

Konkurs FUW "Poszukiwanie Talentów

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Fizyczne organizują konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Aby wziąć w nim udział, należy do 15 maja nadesłać prace o tematyce fizycznej, należące do następujących kategorii:

 • pisanie o fizyce
 • fotografia
 • film
 • sztuki plastyczne
 • doświadczenia fizyczne
 • nauczanie fizyki

Trzech uczniów szkół średnich, którzy zdobędą pierwsze miejsca w finale, wyjedzie do jednego z europejskich ośrodków fizyki współczesnej. Więcej informacji na temat prac, nagród i sposobu wyłaniania zwycięzców znajduje się w regulaminie.


6 April 2011

Staszicowy Koncert Charytatywny

Samorząd Uczniowski w porozumieniu ze Szkolnym Kołem Caritas organizuje Staszicowy Koncert Charytatywny. Zebrane fundusze będą przekazane na warszawski dom dziecka. Koncert odbędzie się 15 kwietnia o godz. 15:00 w auli. Zagrają zespoły uczniów naszej szkoły.

Jeżeli chcecie wystąpić, wyślijcie wiadomość na adres: samorzad@staszic.waw.pl.
Zuzanna Rubikowska


5 April 2011

Zakwalifikowani do finału Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

16 kwietnia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się III etap Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Weźmie w nim udział troje uczniów naszej szkoły:

 • Wojciech Nadara
 • Anna Siennicka
 • Paulina Szrubarz

Gratulujemy i życzymy powodzenia!


5 April 2011

Kolejny konkurs na webmastera

W związku z problemami organizacyjnymi postanowiliśmy zorganizować kolejny konkurs na webmastera XIV LO im. Stanisława Staszica. Zgłoszenia, które będziemy przyjmować do piątku, 15 kwietnia br., do północy, prosimy kierować na adres: Kamil.Frydlewicz@staszic.waw.pl.

Wymagania:

 • drużyny 3-4 osobowe,
 • dyspozycyjność,
 • znajomość HTML i CSS,
 • umiejętność redagowania tekstów,
 • znajomość PHP i PSQL.

Ponadto wymagamy, by przewodniczący zgłaszanego zespołu miał co najmniej ocenę bardzo dobrą z zachowania i pozytywne oceny ze wszystkich przedmiotów.


4 April 2011

Spotkanie z Lechem Majewskim

W najbliższy czwartek (7 kwietnia) o godzinie 12:00, w szkolnej auli, odbędzie się spotkanie z Lechem Majewskim - reżyserem filmowym i teatralnym, malarzem, pisarzem i poetą. Jego filmy, prace malarskie i spektakle teatralne oraz operowe, były wielokrotnie nagradzane w Polsce i na świecie. Obecnie w kinach można obejrzeć jego najnowszy film "Młyn i krzyż", ożywiający na taśmie filmowej obraz Petera Bruegela "Droga na Kalwarię".

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z reżyserem.
Szkolne Koło Filmowe


3 April 2011

Konkurs St@ś

Uczniów klas V i VI z warszawskich szkół podstawowych zapraszamy do udziału w organizowanym przez naszą Szkołę konkursie matematycznym St@ś.

Odbędzie się on 30 maja 2011 r. o godz. 9:00 w budynku Liceum (ul. Nowowiejska 37a). Procedura zgłaszania uczniów jest identyczna jak w roku ubiegłym. Również hasło potrzebne do rejestracji w systemie elektronicznym pozostało takie samo. W razie jego nieposiadania, prosimy pisać na adres: stas@staszic.waw.pl

Jeśli lubisz matematykę, informatykę, gry logiczne, ten konkurs jest dla Ciebie!

Przejdź do strony rejestracji (aktywnej od 7 kwietnia)
Przejdź do regulaminu Konkursu St@ś 2011


1 April 2011

Nowi webmasterzy dopiero za rok

Niniejsza wiadomość nie jest prawdziwa. Podaliśmy ją w ramach Prima Aprilis.

Mając na uwadze szybki rozwój Internetu oraz konieczność dalszej modernizacji strony postanowiliśmy przedłużyć naszą kadencję o 1 rok, oznacza to, że nowy zespół webmasterów zostanie wybrany nie wcześniej niż w kwietniu roku 2012.

Życzymy powodzenia!