godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Września 2010

30 September 2010

Dzień Chłopaka

Chłopaki z naszej SzkołyZ okazji dzisiejszego Dnia Chłopca, w imieniu wszystkich uczennic Staszica chciałabym złożyć życzenia Drogim Kolegom: powodzenia, szczęścia, miejsc tylko na podium, miłości, wielu tytułów finalisty, laureata, mistrza, geniusza i tym podobnych, codziennego uwielbienia dziewcząt na wzór takiego, jakie prezentujemy dzisiaj :) oraz stu lat życia!

Asia Wojnecka


29 September 2010

Zebranie Senatu

Najbliższe zebranie Senatu odbędzie się w czwartek, 30 września, po 7. godzinie lekcyjnej w Auli. Obecność obowiązkowa!

Przewodniczący SU,
Jędrzej Bieniasz


27 September 2010

Staszic Kurier

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane przyszłością Staszic Kuriera na jutrzejsze (wtorek, 28 września) spotkanie informacyjne, które odbędzie się w sali 219 o godz. 14:05 (początek siódmej lekcji). Osoby, które mają w tym czasie zajęcia prosimy o przyjście po ich zakończeniu.


25 September 2010

Zmiany w kiermaszu pomocy naukowych

Samorząd szkolny podjął decyzję o zmianie sposobu sprzedawania pomocy naukowych. Będzie je można kupować od poniedziałku, 27 września do piątku, 1 października na przerwach w samorządówce.

W tym samym okresie, również w samorządówce, osoby które sprzedały książki będą mogły otrzymać zapłatę.
Ich listę można pobrać tutaj.

Ci, którzy chcą pozostawić książki na rzecz Szkoły proszone są o kontakt na adres: samorzad@staszic.waw.pl


22 September 2010

Wygrana w Turnieju Piłki Siatkowej

Drużyna z XIV LO w składzie: Maciej Siwiec (kapitan), Konrad Kowalewski, Krzysztof Skowron, Mateusz Trzepiński, Marcin Pachuta, Maksymilian Pachucki, Krzysztof Pałucki, Krzysztof Wiązecki, Tomasz Piotrowski, Adam Ogłoblin, Mateusz Hapon pod opieką p. prof. Jacka Banasika
wygrała w Turnieju o Puchar Dyrektora Liceum Wysockiego


22 September 2010

Wolontariusze poszukiwani!

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w nauce informatyki w PDD nr 9 na ulicy Kortyńskiego Zajęcia odbywają w poniedziałki, środy lub piątki, jedną godzinę po 7. godzinie lekcyjnej. Wolontariusze uczą tam w parach. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na samorzad@staszic.waw.pl lub osobiście u p. prof. Jacka Banasika.


22 September 2010

Kiermasz pomocy naukowych

Kiermasz repetytoriów rozpocznie się w piątek, 24 września. Prosimy o zapoznanie się z cennikiem i rozpiską. Po odbiór należności za książki zapraszamy od poniedziałku, 27 września. Lista pojawi się w najbliższy piątek na stronie Szkoły.

Do pobrania: Rozpiska, Cennik.


21 September 2010

Zajęcia z etyki

W bieżącym roku szkolnym zajęcia z etyki będą się odbywać w następujących terminach:

dla klas I:
poniedziałek, 8. lekcja, sala 121,
czwartek, 8. lekcja, sala 120,

dla klas II i III:
wtorek, 8. i 9. lekcja, sala 120.


21 September 2010

Festiwal Nauki już po raz czternasty!

Organizatorzy Festiwalu Nauki zapraszają młodzież licealną (i nie tylko) na wykłady, pokazy, warsztaty, spotkania, wystawy, wycieczki, filmy, konkursy oraz debaty. Festiwal będzie trwać od 18 do 26 września.

Szczególnie interesujące imprezy to:

  • Od 20 do 24 września o 15:30 zapraszamy licealistów na wykłady w ramach klubów młodzieżowych. Wstęp bez zaproszeń.
  • 24 września, 17:00-22:00, w czasie Wieczoru z nauką będzie możliwość bardziej nieformalnych spotkań z naukowcami i wizyt w laboratoriach.
  • 25 września w 13. gimnazjum im. Stanisława Staszica w godz. 11:00-16:00 odbędzie się Labirynt Filozoficzny.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.festiwalnauki.edu.pl/


20 September 2010

Oferta edukacyjna dla uzdolnionej młodzieży

Zachęcamy uczniów naszej Szkoły do wzięcia udziału zajęciach międzyszkolnych, weekendowych wyjazdach naukowych, zajęciach na wyższych uczelniach z fizyki i matematyki prowadzonych przez wykładowców Politechniki Warszawskiej oraz zajęcia proponowanych przez organizacje pozarządowe, współfinansowane przez m.st. Warszawę.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=3025


19 September 2010

Podziękowanie

Wszystkim Darczyńcom, którzy wybrali naszą Fundację jako beneficjenta 1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego, serdecznie dziękujemy.
Dzięki Państwa wsparciu możemy przyznawać stypendia już pięciu bardzo zdolnym uczniom Liceum Staszica. Mamy nadzieję, że przykład, jaki Państwo dajecie, skłoni innych Rodziców do przekazania części podatku na rzecz Fundacji.

Rada i Zarząd Fundacji
Fundusz Stypendialny XIV LO


16 September 2010

Kiermasz podręczników

Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów i uczniów klas wyższych do udziału w Kiermaszu Podręczników i Innych Pomocy Naukowych. Wszystkie osoby zainteresowane kupnem bądź sprzedażą książek prosimy o zapoznanie się z plikami (nastąpiły istotne zmiany): Regulamin i Cennik.

W razie jakichkolwiek problemów dodatkowe informacje i pomoc można uzyskać pisząc na adres: samorzad@staszic.waw.pl lub kontaktując się z Jędrzejem Bieniaszem.

Kiermasz będzie trwał od 2 do 16 września. Książki można oddawać do Samorządówki. Aby uzyskać do niej dostęp należy skontaktować się z Jędrzejem Bieniaszem.

W dniach od 21 do 30 września będzie odbywać się Kiermasz Pomocy Naukowych (repetytoria, zbiory zadań). Cennik tych książek zostanie opublikowany 20 września.

Przewodniczący SU,
Jędrzej Bieniasz


16 September 2010

Reaktywacja Staszic Kuriera

Po długich staraniach w końcu udało się zacząć reaktywację tego wspaniałego pisma. Żeby jednak tego dokonać, potrzebna jest właśnie Twoja pomoc! Jeśli umiesz pisać, chcesz przeżyć niesamowitą przygodę z dziennikarstwem i doświadczyć dreszczyku deadline'u koniecznie napisz na kurier@staszic.waw.pl lub zgłoś się do mnie.

Poszukujemy:

  • dziennikarzy politycznych, kulturalnych, naukowych, itp. (prawdę mówiąc poszukujemy każdego piszącego na dowolny temat),
  • poetów (chcemy wskrzesić Kącik Limerykowy),
  • grafików/rysowników (chętnie zapraszamy tych satyrycznych),
  • wszystkich, którzy nie zostali wyżej wymienieni, a uważają, że powinni zostać opublikowani.

Liczę, że "nie umarł duch w narodzie" i znajdzie się wielu ludzi, którzy chętnie poświęcą odrobinę wolnego czasu, by w naszym kochanym Staszicu działo się lepiej.

Krzysztof Skowron
Redaktor naczelny


13 September 2010

Zebranie Senatu

Jutro (wtorek 14 września) na pierwszej dłuższej przerwie o godz. 12:40 w samorządówce odbędzie się zebranie Senatu. Wszystkie klasy są zobowiązane wysłać na nie swojego przedstawiciela (przewodniczącego, senatora lub inną wyznaczoną osobę).

Przewodniczący SU,
Jędrzej Bieniasz


9 September 2010

24. Turniej Młodych Fizyków

Czas zacząć przygotowania do tegorocznej edycji Turnieju Młodych Fizyków.

Turniej Młodych Fizyków (TMF) to turniej drużynowy, w którym biorą udział zespoły z całego świata. Polega on na opracowaniu 17 problemów badawczych, a następnie na ich prezentacji w trakcie rozgrywek turniejowych. Lista problemów w języku polskim jest już dostępna na stronie TMF, zachęcam także do zapoznania się ze stroną poświęconą naszym startom (w menu po lewej).

Spotkanie organizacyjne z prof. Lipińskim odbędzie się w środę 15 września o godzinie 15:00 w sali 209. Wszystkich zainteresowanych proszę o wcześniejsze osobiste zgłoszenie się do prof. Lipińskiego (pokój przy sali 209)

Serdecznie zapraszamy!

Łukasz Gładczuk


6 September 2010

XI Warsztaty Matematyczne w Chęcinach 19 - 26 września

Test kwalifikacyjny na Warsztaty odbędzie się w czwartek 9 września o 15:15

Zapisy na test będą odbywać się do środy włącznie w Sekretariacie, natomiast spotkanie informacyjne będzie miało miejsce we wtorek 7 września w przerwie o 12:45 w sali 126

Zadania z poprzednich testów i więcej informacji można znaleźć na stronie www.wm.staszic.waw.pl

Istotna większość finalistów Olimpiady Matematycznej z naszej Szkoły to byli uczestnicy Warsztatów!

Kuba Witaszek