godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Lutego 2007

28 February 2007

Ranking liceów - Staszic znowu najlepszy

Nasze liceum, po raz kolejny, zostało uhonorowane tytułem najlepszego w Stolicy. Tytuł ten przyznano na podstawie rankingu, sporządzonego przez miesięcznik "Perspektywy".


28 February 2007

Spotkanie informacyjne dla kandydatów

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas I w roku szkolnym 2007/2008 oraz ich Rodziców odbędzie się w poniedziałek, 26 marca 2007r. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


Spotkanie obejmuje:
  • godz. 17.00 - 18.00 - zwiedzanie szkoły i rozmowa z uczniami liceum,
  • godz. 18.00 - zebranie informacyjne dla kandydatów i ich Rodziców w szkolnej auli prowadzone przez dyrekcję szkoły
25 February 2007

Kółko animacji kulturalnej oraz kółko filmowe

W poniedziałek o 15.00 oraz we wtorek o tej samej porze odbyły się pierwsze zajęcia kółek: animacji kulturalnej i filmowego. Kółka prowadzone są przez aboslwenta naszej szkoły Artura Wyrzykowskiego, studenta szkoły filmowej i prezesa stowarzyszenia Kompilacja Warszawska.

UWAGA!!! Najbliższe kółka odbędą się 5 i 6 marca


Animacja społeczna i kulturalna
Zajęcia będą polegały na wspólnej realizacji wybranego projektu. Może to być dowolny projekt kulturalny lub społeczny. Przez cały semestr będziemy go realizować i przy okazji nauczymy się jak to się profesjonalnie robi. Propozycje projektów przygotujcie na najbliższe zajęcia.
Spotykamy się w poniedziałki o 15.00 w auli.

Realizacja Filmowa
Na początku wybierzemy wspólnie dwa scenariusze, które będziemy realizować, przechdząc po kolei przez wszystkie etapy powstawania filmu. Na najbliższym spotkaniu porozmawiamy o cechach scenariusza, o tym jak powinno się go konstruować. Myślcie już nad swoimi historiami - scenariusze trzeba będzie przygotować na drugie spotkanie.
Spotykamy się we wtorki o 15.00 w auli.

Istnieją również grupy dyskusyjne tych kółek wszyscy chętni mogą się zapisać i wypowiadać:Na obydwa kółka mogą uczęszczać również absolwenci.
Pytania do prowadzącego można kierować na adres: artur@kompilacja.pl
Osoba kontaktowa w szkole: Jędrek Szcześniak 2c, mail: sabotazysta@gmail.com
22 February 2007

Bal Kostiumowy

Z okazji 101. rocznicy powstania szkoły odbył się wczoraj Wielki Bal Kostumowy. Przeprowadzona wcześniej ankieta wśród uczniów wyłoniła konwencję balu. Wygrały lata 20 XX wieku. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przebrani w stroje z tamtych lat bawili się świetnie do póĽnych godzin wieczornych. Nad organizacją i bezpieczeństwem uczestników balu czuwał Samorząd Szkolny.
21 February 2007

Podziękowanie

Uczniowie, którzy wzięli udział w konferencji naukowej w St. Petersburgu pragną gorąco podziękować za taką możliwość Pani Lilianie Zienteckiej - Dyrektorowi Biura Edukacji m. st. Warszawy.
21 February 2007

Ranking Liceów Warszawskich

Po raz XV miesięcznik "Perspektywy" przygotował listę najlepszych Liceów Warszawskich. Już trzeci raz ten zaszczytny tytuł przypadł XIV LO - oczywiście chodzi o I miejsce. W dniu 28 lutego w Audytorium w dawnej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się gala finałowa.
21 February 2007

Konferencja naukowa

W dniach 10-17 lutego 2007 roku 9 uczniów naszej szkoły (Marcin Andrychowicz, Aleksiej Khrabrov, Andrzej Findeisen, Katarzyna Madej, Hubert Marlikowski, Łukasz Mazurek, Tomasz OdrzygóĽdĽ, Wojciech Porczyk, Jolanta Szałkowska) wraz z opiekunem p. prof. Stanisławem Lipińskim uczestniczyło w konferencji naukowej zorganizowanej przez Uniwersytet w St. Petersburgu. W trakcie konferencji przedstawione zostały 2 referaty. Za najlepszy został uznany „Parowiec”, wygłoszony przez Katarzynę Madej, przedstawiający rozwiązanie problemu z XX IYPT. Dzięki temu wyjazdowi uczniowie zdobyli cenne doświadczenia, które pozwolą im lepiej przygotować się do tegorocznej edycji Turnieju Młodych Fizyków. Uczniowie w czasie pobytu zwiedzili miasto oraz jedno z najpiękniejszych muzeów - Ermitaż.
19 February 2007

Szkolny bal z okazji 101. rocznicy powstania Szkoły

Przypominamy, że bal z okazji 101. rocznicy powstania naszej szkoły odbędzie sie już jutro (tj. 20.02.2007). Rozpoczęcie balu o godzinie 18.00 w auli. Wszyscy zaproszeni proszeni są o przybycie około 10 minut przed rozpoczęciem, aby bal mógł zacząć się punktualnie. Zakończenie balu o godzinie 21.30.


19 February 2007

XI Ogólnopolski Zimowy Spływ Kajakowy na Wdzie

W dniach 15-18 luty 2007r. nasza drużyna w składzie: - Aleksander Piątek - Anna Szpoton - Michał Bielski - Dariusz Aksamit - Agnieszka Marach - Jędrzej Szcześniak - Błażej Bauer - Maciej Pietrzak - Łukasz Ścisłowski - Adam Skupis zajęła III miejscie. Gratuluję uczestnikom spływu oraz kadrze w szczególności p. prof. Robertowi Stasiakowi, p. Tadeuszowi Wojciechowskiemu (prezes KK Ważka).
13 February 2007

"Warszawa jakiej nie znamy"

W konkursie organizowanym od 1997r. przez Muzeum Woli, oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy nasz uczeń Jan Goliński (3A) otrzymał III nagrodę w kategorii: Miasto Stołeczne Warszawa. Janek otrzymał tę nagrodę za zdjęcia z cyklu: Warszawa-Starówka (2006). Gratuluję! Celem konkursu jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz promocja Warszawy. Poniżej nagrodzone fotografie.