Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Kultura 2.0". Odbędzie się ono 10 czerwca w Starej Drukarni na rogu Ogrodowej i Żelaznej, a jego tematem będzie kondycja kultury w Polsce.

Kiedy: 10 czerwca 2008, godz. 19.00
Gdzie: Stara Drukarnia przy ul. Ogrodowej 31/35 (róg Żelaznej), w pobliżu Klubokawiarni Chłodna 25, w Warszawie
Wstęp wolny.

Pretekstem do dyskusji jest niedawna publikacja wyników dorocznych badań o uczestnictwie w kulturze oraz zmiany mechanizmów finansowania przez Ministerstwo Kultury.

Zależy nam na skonfrontowaniu tradycyjnie pojmowanej kultury i typowych dla niej form z kulturą nową - opartą o nowe media i w dużej mierze oddolną. Czy malejące zainteresowanie tradycyjnymi formami kulturowymi - takimi jak czytanie książek bądź chodzenie do teatru - jest problemem? Czy korzystanie z internetu może być wartościową formą uczestnictwa w kulturze? Czy państwo powinno finansować formy kultury 2.0?

Do dyskusji zaprosiliśmy prof. Wojciecha Bursztę (antropolog, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Michała Merczyńskiego (menedżer kultury, dyrektor PWA), Bartka Chacińskiego (dziennikarz "Przekroju") oraz Grzegorza Lewandowskiego (animator kultury, Klubokawiarnia Chłodna 25 w Warszawie).

Spotkania "Kultura 2.0″ prowadzą Mirek Filiciak i Alek Tarkowski we współpracy z Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym (http://pwa.gov.pl). Mirek Filiciak jest medioznawcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Alek Tarkowski jest socjologiem pracującym w ICM UW, gdzie koordynuje projekt Creative Commons Polska. Razem piszą bloga "Kultura 2.0″ (http://kultura20.blog.polityka.pl)

Serdecznie zapraszamy!