Serdecznie zapraszam (w imieniu Alka Tarkowskiego z Creative Commons) na kolejne spotkanie z cyklu "Kultura 2.0" - tym razem hasłem wieczoru przy Chłodnej 25 będzie "Młoda polska animacja". Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o 19:00. W programie znajdą się projekcje filmów animowanych - pokazany zostanie najnowszy film jednego z najbardziej obiecujących młodych polskich animatorów, Wojtka Wawszczyka - 16-minutową “Drzazgę”, łączącą nowoczesną technikę komputerową z plastycznym wyrafinowaniem charakterystycznym dla prac polskiej szkoły animacji.


Pojawią się też starsze filmy. Projekcje będą pretekstem do rozmowy o sytuacji polskiej animacji u progu obchodów jej 60-lecia. Będzie to okazja do zastanowienia się, jak dokonania z czasów PRL-u korespondują z twórczością młodych animatorów i czy jest szansa na to, by polscy twórcy mogli dotrzeć do publiczności przyzwyczajonej do wysokobudżetowych produkcji takich jak “Shrek”. Wreszcie - czy impulsem dla tworzenia nowych środowisk twórczych mogą być możliwości, jakie daje internet?
Gośćmi wieczoru będą Wojtek Wawszczyk i Marcin Giżycki - krytyk i historyk animacji. Organizatorzy chcieliby, żeby podobnie jak podczas listopadowej projekcji “Good Copy, Bad Copy” panowała domowa atmosfera, dlatego i tym razem przygotowują poczęstunek. Dodatkowo planują mikołajkowe niespodzianki.