W sobotę, 3 grudnia w godz. 10-15 odbyła się w naszej szkole "Fizyka Wokół Nas" - impreza organizowana przez uczniów i absolwentów, którymi zarządzała Adriana Gładka. Wydarzenie to było skierowana do podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 5 oraz uczniów Gimnazjum Specjalnego Nr 149 przy zespole Szkół Specjalnych Nr 101.
Goście mogli obejrzeć i samodzielnie przeprowadzić wiele doświadczeń fizycznych.


Podczas imprezy zaprezentowano: żyroskop, koło Maxwella, walec wtaczający się pod górę, pokaz mini-spadochroniarzy, lasery przechodzące przez soczewki, dym, lustra, plazmową kulę, oświetlanie przedmiotów różnymi barwami z różnych stron, teatrzyk kukiełek (z metalową kulką w środku i magnesami pod sceną), łódkę z napędem na świeczkę, basenik z łódkami do łowienia na magnesową wędkę, powolnie opadający ciężarek w rurze, granie na butelkach o różnym poziomie napełnienia wodą, nurka w butelce i ogromne bańki mydlane.
Doświadczenia przygotowało ok. 20 osób, a pomagało im ok. 30 wolontariuszy, któych zadaniem była pomoc naszym 44 gościom.
Specjalne podziękowania należą się p. prof. Stanisławowi Lipińskiemu - za pomysł i opiekę, p. prof. Jackowi Banasikowi - za opiekę oraz p. Dyrektor Reginie Lewkowicz - za pomoc w zorganizowaniu imprezy. Ponadto organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom i przybyłym gościom.
Zdaniem jednej z organizatorek: Impreza była bardzo fajna, to już II edycja, więc mieliśmy większe doświadczenie i wszystko sprawniej nam poszło. Więcej takich rzeczy!!!