Autorem tej wiadomości jest Tomek Galikowski z klasy 3C

Jak już informowaliśmy, we wtorek 21 grudnia, w Hali OSiR odbył się I Świąteczny Międzyszkolny Turniej Piłkarski "O puchar Staszica". Nasze LO wystawiło w nim dwie reprezentacje...


Staszic I w składzie:

 1. Adam Stelmaski 3A
 2. Tomek Galikowski 3C
 3. Maciek Tomczyk 1F
 4. Paweł Garbacz 3A
 5. Piotrek Marcinkowski 3A
 6. Mateusz Cyran 3A
 7. Michał Grzybowski 1D

Oraz Staszic II:

 1. Aleksander Krych 1A
 2. Adam Kurek 3B
 3. Łukasz Stelmaski 2E
 4. Bartek Osica 2E
 5. Tomek Kolanowski 1C
 6. Mateusz Gintrowski 2A
 7. Artur Rogalski 3D
 8. Paweł Szreder 2D

Grupowe eliminacje przebrnęła tylko jedna z nich. Staszic II, mimo, że odniósł zwycięstwo 1:0 z "Czackim", nie dał rady "Dembowskiemu" - przegrywając 1:0 - i ostatecznie nie wyszedł z grupy zajmując ostatnie, trzecie miejsce. Lepiej powiodło się Staszicowi I. W pierwszym meczu odniósł zasłużone zwycięstwo z "Kopernikiem" strzelając rywalom dwie bramki i nie tracąc żadnej. Choć kolejne spotkanie z "Norwidem" przegrał aż 3:1 zdołał wyjść do następnej fazy turnieju z drugiego miejsca.

W półfinale nasza drużyna spotkała się z XXVII LO im. T. Czackiego. Po dramatycznym spotkaniu, zakończonym bezbramkowym remisem, przystąpiono do serii rzutów karnych. Po bezbłędnie wykonanych strzałach Staszic I odniósł zwycięstwo z rywalem 2:0.

W kolejnym meczu półfinałowym "Norwid" pokonał XLVIII LO im. E Dembowskiego 4:2 mimo, że dwukrotnie przegrywał 1:0 i 2:1. Zatem w meczu finałowym spotkały się znajome sobie drużyny - Staszic I i reprezentacja XXIV LO im. C. Norwida. Tutaj nasi zawodnicy pokazali sie z bardzo dobrej strony pozwalając Liceum z Woli na tylko jeden strzał na bramkę. Po regulaminowym czasie gry padł remis 0:0. Sędzia zarządził po raz kolejny serię rzutów karnych, a te po raz kolejny bezbłędnie wykonywali zawodnicy w czarno - żółtych koszulkach, czyli piłkarze z naszego LO.

W spotkaniu o trzecie miejsce lepszy okazał się zespół "Czackiego", który także po serii rzutów karnych pokonał "Dembowskiego".

Najlepszym strzelcem, a raczej strzelcami turnieju okazali się piłkarze XXIV LO im. C. Norwida - Marcin Dłubała oraz Marcin "Metka" Rychlewski. Głosem sędziego oraz komitetu organizacyjnego nagrodę przyznano jednak temu drugiemu. W zespole Staszica I na pochwałę wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwały. Zdecydowanie wyróżniali się jednak dwaj - bramkarz Adam Stankowski oraz najlepszy strzelec naszej drużyny Paweł Garbacz.