Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych odbyło się 2 września w auli o godz. 8:00 dla absolwentów gimnazjum i o 12:00 dla młodzieży po szkole podstawowej.

Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości.
Następnie  razem z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, uczniami oraz ich rodzicami uczciła minutą ciszy osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Wysłuchaliśmy historii sztandaru szkoły, na który w późniejszej części spotkania ślubowali wyróżnieni uczniowie klas pierwszych.
Ciepłe słowa skierowała  do nas przybyła  na uroczystość Burmistrz Dzielnicy Ochota pani Katarzyna Łęgiewicz.
O sile marzeń i wytrwałości w dążeniu do celu mówiła pani Joanna Pajkowska, która w 2019 roku jako pierwsza Polka jachtem żaglowym samotnie i bez zachodzenia do portów opłynęła świat.
Po przemówieniach gości, nowych uczniów serdecznie powitał Samorząd Uczniowski, a także reprezentacja młodzieży klas pierwszych XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.
Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru.
Na koniec uczniowie udali się do wyznaczonych sal na spotkania  z wychowawcami.
Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami złożyli wiązanki kwiatów w miejscach pamięci.
Tak młodzież uczciła pamięć o tych, którym przyszło żyć w czasach ,,spełnionej apokalipsy”.

3 IX  w związku z inauguracją nowego roku szkolnego w Kościele Najświętszego Zbawiciela została odprawiona uroczysta Msza Święta.

W XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica  w trzydziestu oddziałach naukę rozpoczęło prawie tysiąc uczniów.

Wielu z nich przyjechało z daleka. Z różnych stron Polski.
I to z myślą o nich został otwarty  Internat.

Rozpoczęcie roku

Pani Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz

Pani Kapitan

Przedstawiciele Samorządu

Przedstawiciele uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Kronikarze