Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się  STASZICOWY BAL KARNAWAŁOWY. Tym razem liczba uczestników zaskoczyła organizatorów, ponieważ przekroczyła pięćset osób! Tradycyjnie warunkiem wzięcia udziału w imprezie był strój z epoki naszego patrona – kryterium to dotyczyło zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Bal rozpoczął się polonezem, którego poprowadziła Pani Dyrektor. Przy dźwiękach muzyki Wojciecha Kilara uczniowie razem z zaproszonymi gośćmi tanecznym korowodem przeszli korytarzami naszej szkoły, aby na koniec wrócić do bogato udekorowanej auli, gdzie rozpoczęła się zabawa.

Całą imprezę poprowadził zawodowy wodzirej – mogliśmy usłyszeć zarówno utwory współczesne, jak i szlagiery lat minionych, które przeplatały się z różnorodnymi konkursami z nagrodami. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs taneczny, a także wybór Króla i Królowej Balu.

Inną atrakcją był OGROMNY tort śmietankowy, ufundowany,  jak co roku, przez Stowarzyszenie Wychowanków Staszica. Należy również wspomnieć o bardzo dobrze zaopatrzonym bufecie szkolnym, mieszczącym się w stołówce – każdy uczestnik balu mógł tam odpocząć, ugasić swoje pragnienie, jak również spokojnie porozmawiać z daleka od dźwięków głośnej muzyki.

Bal zakończył się po godzinie 22.00, ponieważ następnego dnia już o 8.15 zaczynały się lekcje…


Beata Danielak