Maturzyści by chociaż na chwilę oderwać się od książek i szkolnej rutyny, wyjechali do Krakowa. Miasta, które jest świadkiem historii i skarbnicą kultury polskiej. Odwiedzili między innymi Zamek Królewski na Wawelu, Bazylikę Mariacką i Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Mieli okazję też odwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum - AUSCHWITZ – BIRKENAU.
W klasach drugich od początku roku trwały burze mózgów nad scenariuszami do przedstawienia wileńskiego oraz rozmyślania nad strojami, muzyką, dekoracjami oraz przydziałem ról. Dodatkowo każdy uczeń opracowywał i na miejscu przedstawiał historię wraz z ciekawostkami dotyczącymi zabytku. W ten sposób omówiono między innymi Kościół św. Anny, Ostrą Bramę, Uniwersytet Wileński, Cerkwi św. Mikołaj i Cerkwi Piatnickiej przy ulicy Wielkiej.
Najmłodsi wraz z wychowawcami spędzili dwa- trzy dni w różnych zakątkach naszego kraju. Brali udział w ciekawych grach i zabawach, których celem było lepsze poznanie się i zintegrowanie.
Myślę, że te spędzone wspólnie chwile będziemy wspominali przez wiele lat, a zawarte przyjaźnie przetrwają na dobre i na złe.

Artykuł przygotowała: Karolina Borecka


Nina Capała