We czwartek wśród maturzystów odbędzie się e-głosowanie na temat studniówkowy. W piątek 27 września na spotkaniu Komitetu studniówkowego zostało ustalone, że głosowaniu zostaną poddane 3 tematy: Harry Potter, Superbohaterzy, Wielki Gatsby. Poniżej opis od każdego przygotowany przez pomysłodawców:

Harry Potter

Harry Potter był chłopcem niezwykłym. Wystarczy powiedzieć, że ze wszystkich pór roku najbardziej nienawidził letnich wakacji, a można też dodać, że naprawdę chciał odrobić wszystkie prace domowe zadane na lato, ale musiał się tym zajmować w tajemnicy, kiedy wszyscy już spali. No i był erudytą. Jednak nawet on z pewnością nie spodziewał się tego, co już wkrótce miało wydarzyć się w Staszicu - Szkole Analizy Treści i Interpretacji Formy.

Podczas Turnieju Trójfizycznego z zaświatów powraca martwy od ponad dekady matematyk, który pragnie przejąć władzę nad szkołą i światem. Czy Harry zdoła zniszczyć wszystkie cząstki jego matematycznych zdolności nim sam zostanie zniszczony? Już wkrótce młody erudyta będzie musiał stawić czoła wyzwaniom trudniejszym nawet od próbnej matury z języka polskiego...

Zarys szopki przedstawiony, przybliżając natomiast wszystkim zainteresowanym konspekt dekoracji w hali, wygląda on następująco. Czy będąc młodszym nie marzyłeś nigdy o tym, abyś to właśnie Ty otrzymał list z Hogwartu? Żebyś to właśnie Ty miał możliwość podróży zachwycającym ekspresem do Magii i Czarodziejstwa? Zapewne, jak każdy w wieku 11 lat, w głębi duszy cichutko marzyłeś o tej wspaniałej przygodzie. Obecnie sam możesz doświadczyć tych ekscytujących wrażeń. Zaproszenia studniówkowe w formie listu oraz korytarz, którym będzie przejście po zakończeniu szopki do hali, ustylizowany na pociąg, umożliwi Ci ponowne przeniesienie się do magicznego świata Pottera. Ponadto, herby profili, do których uczęszczamy zaprojektowane przez Nas samych - uczniów oraz ogromny herb naszej szkoły pozwolą każdemu poczuć się, jakby to on był nowym uczniem szkoły. Przy dekoracji hali zamierzamy również wykorzystać motyw z szopki na temat Turnieju Trójfizycznego, umieszczając w centralnej części jadalnej Czarę Ognia. Inne elementy, które chcemy wykorzystać to motyw naturalnego nieba w Wielkiej Sali (podświetlane gwiazdki zawieszone w formie sufitu), podwieszane sztuczne świece unoszące się nad salą oraz ogromna fototapeta zamku Hogwart wraz z przepięknym krajobrazem. Osobiście zapewniam, że drobniejszych pomysłów jest dużo, dużo więcej, lecz zarys pomysłu przedstawiłem Wam jak najlepiej potrafię.

Superbohaterzy

Szopka
Przedwieczna Matura składa dyrekcji ultimatum. W ostatnim roku starego systemu chce ofiary nie z kilku, a ze wszystkich uczniów. Na to dobrzy nauczyciele nie mogą się zgodzić. Zbierają od dawna uśpioną Ligę Sprawiedliwych, wyciągają głęboko ukryte, zakurzone kostiumy i ruszają do nierównej walki z Przedwieczną. Wśród nich znajdą się m.in. Kapitan Związek, Spider-Man, Człowiek-Drewno i Profesor X.

Dekoracje
Szkołę stylizujemy na mroczne Staszic City. Przebijają motywy wielkomiejskie i gotyckie. Wszelkie ściany, które warto zasłonić to wyrysowane panorama miasta i fronty budynków, doświetlone żółtymi lampkami (w oknach, lub latarniach), w dodatku w korytarzu, przy budynkach narysowani są bohaterowie zapraszający do zabawy. Pomiędzy częścią kateringową a taneczną na rusztowaniu stawiamy gotycki portal, doświetloną lampami. Na ścianie DJ-a (na przeciwko portalu) bohaterowie w pozach lanserskich, propagandowych, zabawnych. Na środku części kateringowej nieczynna fontanna zbudowana ze styropianu i kartonu. W różnych miejscach na ścianach (ewentualnie kulminacja na jednej) znaki i portrety bohaterów, a na suficie znak Batmana rzucony z reflektora. Z rzeczy ewentualnych, do zrealizowania, gdy się spodoba pomysł i będą zasoby jest jeszcze Batmobil i budynki 3D (miniatury z kartonu i styropianu).

Wielki Gatsby

"Wielki Gatsby” jest nie tylko opowieścią o miłości, ale także zawiera w sobie opis bogatego życia społeczeństwa USA w latach 20. Są to lata, które przebiegały pod znakiem wielkich zmian społecznych, nowych form kulturowych, formalnej prohibicji, rozpowszechnienia jazzu i bluesa na salony, narodzin wielkich rekinów finansjery. Szopka byłaby przedstawieniem, które miałoby rozwiązać zagadkę tożsamości Gatsby’ego. Akcja działaby się na kolejnym wielkim bankiecie, jaki urządza tytułowy bohater. Pojawiłyby się tam najciekawsze postacie wśród mieszkańców największego miasta Ameryki: tajemnicze aktorki, pyszni bankierzy, konserwatywni politycy, rozhulani komisarze policji. Nie wiadomo, kto wpadnie na trop prawdziwego pochodzenia swego gospodarza...

W hali bawilibyśmy się wokół scenografii z ekranizacji tej powieści. Z jednej strony byłaby część tarasu pałacu Gatsby’ego, a naprzeciwko zielona latarnia symbolizująca dom Daisy. Z boku sali stałaby makieta samochodu i projektor wyświetlający zdjęcia klas z przeszłych wycieczek/imprez szkolnych. Na suficie zawisłby wielki żyrandol, a ściany udekorowane byłyby zwykłymi dekoracjami imprezowymi, światłami, banerem optyka z powieści oraz logiem szkoły w podobnej charakterystyce. Korytarze gimnazjum zamieniłby się w most Queensboro, a także w the Valley of Ashes.


Głosowanie elektroniczne

Uwaga! Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej na stronie starannie przygotowywanej przez Zespół webmasterów XIV LO. Aby każdy miał szanse zagłosować będzie ono dostępne przez 24h. Głos będzie mógł oddać każdy trzecioklasista po zalogowaniu się na swoje konto szkolne.*

*Po zapomniane hasła zapraszamy z legitymacją do serwerowni (s. 213) wraz z legitymacją - Administratorzy