godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

31 March 2023

Sukces historyczny

Z wielką radością informujemy, że uczeń Staszica Tymon Kłoda z klasy III A uzyskał tytuł finalisty
XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej.

Serdecznie gratulujemy!

27 March 2023

Sukces sportowy

Siatkarze z naszej szkoły zostali Mistrzami Ochoty!

Podopieczni trenera Arkadiusza Kaczyńskiego tym samym awansowali do turnieju finałowego Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Bez straty seta w grupie oraz w fazie finałowej pokazali, że zasłużyli na ten sukces w 100%. W wielkim finale nie dali szans ekipie z LO CLX Grot i tym samym zwiększyli apetyt na kolejne świetne wyniki. Gratulacje dla zawodników i sztabu szkoleniowego!!!

Wszystkim uczestniczącym ekipom dziękujemy za wspaniały turniej a kibicom za wsparcie i głośny doping. Walczymy dalej!!!

W składzie XIV LO znaleźli się Adam Stachelek, Natan Misztal, Jakub Sudoł, Bartek Polus, Hubert Szymański, Dominik Ostas, Jakub Ostas, Kacper Dybiec, Oliwier Kuliński, Kajetan Bernas (libero).

27 March 2023

Warsaw Negotiation Game

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły Aleksandra Kukuła (4F) i Urszula Łajszczak (3D) reprezentujące szkołę jako drużyna Mastermind zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Negocjacyjnym pt: „Warsaw Negotiation Game 2023” organizowanym przez SGH w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

21 March 2023

Sukces sportowy

W rozgrywanym 18.03.2023 r. turnieju koszykówki TRIO BASKET drużyna dziewcząt w składzie:

  • Joanna Ciepielewska,
  • Iga Śliwska,
  • Hanna Tynel,
  • Maria Zyskowska,

zajęła III miejsce.

Gratulujemy!