godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności ze Stycznia 2020

25 January 2020

Czapki dla dzieci w Afganistanie

W grudniu 2019 roku wychowankowie Internatu, pod opieką merytoryczną oraz inicjatywą p. Magdaleny Łochowskiej, wzięli udział w akcji pomocy dzieciom w Afganistanie. W ramach tej akcji opanowali oni umiejętności robienia na drutach, która posłużyła im do wykonania licznych kolorowych wełnianych czapek. Dnia 17 grudnia dopracowane czapki zostały przesłane do organizatorów akcji. Pod koniec grudnia otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Pomocy Humanitarnej.

Czapki

Podziękowanie od Fundacji Pomocy Humanitarnej

23 January 2020

Debata Prezydencka

Przypominamy, że Debata Prezydencka odbędzie się w piątek 31 stycznia o godzinie 15:00 w sali 126. Zachęcamy gorąco do udziału w debacie!

17 January 2020

WOŚP 2020 !

Młodzież naszego Liceum i nauczyciele, jak co roku z zapałem, włączyli do akcji zbierania pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieliśmy 140  zbierających pieniądze wolontariuszy  i 30 puszek stacjonarnych. Zebraliśmy rekordowe 181 636 PLN !

Dziękujemy darczyńcom i wolontariuszom.

11 January 2020

Wybory w Staszicu!

Do Komisji Wyborczej wpłynęły trzy zgłoszenia kandydatur na Prezydenta Samorządu Szkolnego. Wszyscy kandydaci pomyślnie przeszli weryfikację wymaganych dokumentów. Zgodnie z ordynacją wyborczą publikujemy listę kandydatów na Prezydenta w roku szkolnym 2019/2020 wraz z programami w postaci eseju na temat: „Jak wyobrażam sobie moją pracę w samorządzie szkolnym XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie".

Eseje kandydatów:

Tym samym rozpoczyna się kampania wyborcza.
Przypominamy, że głosowanie odbędzie się w poniedziałek 3 lutego 2020 r.
9 January 2020

WOŚP w Staszicu

Szanowni Nauczyciele!
Drodzy Uczniowie!


W najbliższą niedzielę, 12 stycznia, w naszej Szkole, jak co roku, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przy tej okazji nasz Sztab będzie promować Dzień Dawcy Szpiku. Wszyscy, którzy w tym dniu pojawią się w naszej Szkole, będą mogli zdobyć cenne informacje na temat przeszczepów szpiku oraz ewentualnie zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalni dawcy (dotyczy to tylko osób pełnoletnich!).
Zapraszamy serdecznie od godz. 14.30 do naszego Sztabu.


Koordynatorka szkolnego Sztabu WOŚP