godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

25 January 2019

Koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej

W ostatnie popołudnie przed feriami, 25 stycznia 2019 roku  o godz. 15.00, odbył się w naszej szkole koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej. Wystąpiły w nim: Krystyna Bitner, Julianna Janaszek, Agata Lustyk, uhonorowane I nagrodą przez jury pod przewodnictwem Antoniny Krzysztoń, a także Aleksandra Michalska, wyróżniona przez bibliotekę szkolną za interpretację tekstu.
Swoją obecnością zaszczycili nas: prezes oddziału warszawskiego Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Barbara Tomkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Katarzyna Wojciechowska, wicedyrektor XIV LO Agnieszka Potocka oraz nauczyciele z naszej i innych szkół, wraz z uczniami. Nie zabrakło też naszych absolwentów i ich bliskich.
Planujemy już kolejne koncerty.


25 January 2019

Koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej

W ostatnie popołudnie przed feriami, 25 stycznia 2019 roku,  o godz. 15.00, odbył się w naszej szkole koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej. Wystąpiły w nim: Krystyna Bitner,  Julianna Janaszek, Agata Lustyk, uhonorowane I nagrodą przez jury pod przewodnictwem Antoniny Krzysztoń, a także Aleksandra Michalska, wyróżniona przez bibliotekę szkolną za interpretację tekstu. Usłyszeliśmy nagrodzone piosenki oraz utwory przygotowane przez uczennice specjalnie na tę okazję. Były wśród nich m.in. fragmenty musicali oraz piosenki z repertuaru Jacka Kowalskiego, Wojciecha Młynarskiego, Michała Bajora, Antoniny Krzysztoń, Ewy Demarczyk, Edyty Geppert.

23 January 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie „Ortografia na medal”

Biblioteka XIV LO i Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów zapraszają do udziału w konkursie "Ortografia na medal".

Etap szkolny odbędzie się w bibliotece gimnazjum, 14 lutego 2019 roku o godzinie 10.00.  Będziemy też gospodarzami etapu dzielnicowego (sobota, 16 lutego 2019, prawdopodobnie godz. 10.00).

Uczniów, chętnych do udziału w ortograficznej i interpunkcyjnej rywalizacji, prosimy o zgłaszanie się do biblioteki LO.

Pierwszy etap konkursu ma charakter dyktanda, drugi - dyktanda i testu.  Termin zgłoszeń upływa 25 stycznia. Zapraszamy do biblioteki.

22 January 2019

Zaproszenie na Koncert Laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej

Biblioteka szkolna zaprasza na Koncert Laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej, który odbędzie się w ostatnie popołudnie przed feriami, czyli 25 stycznia (piątek) o godz. 15.00 w auli.

Mile widziani nie tylko nasi uczniowie i nauczyciele, zachęcamy do zabrania na koncert znajomych i rodziny.

Wystąpią m.in. uhonorowane I nagrodą przez Antoninę Krzysztoń: Krystyna Bitner, Julianna Janaszek, Agata Lustyk, a także Aleksandra Michalska i Aleksandra Smerechańska.

14 January 2019

113. rocznica utworzenia Szkoły

Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły im. S. Staszica w Warszawie informuje,
że 20 stycznia 2019 roku o godzinie 1900
w dawnym kościele szkolnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
przy ulicy Emilii Plater róg Wspólnej

z okazji 113. rocznicy utworzenia Szkoły odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta

w intencji

Ś.P.
Stanisława Staszica,
Dyrektorów, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników

oraz
Wychowanków

Szkoły Realnej, Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica, TPD 2, XIV LO im. K. Gottwalda,
XIV LO im.
S. Staszica w Warszawie

11 January 2019

Staszic pierwszy w Polsce!

10 stycznia 2019 r. ogłoszono wyniki 21. rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Społeczność szkolna z radością przyjęła wieść o sukcesie - zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce!


11 January 2019

Wyniki II tury Wyborów Prezydenckich 2019

W dniu 11.01.2019 r. odbyła  się II tura wyborów na Prezydenta XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Kandydowali:

  1. Mateusz Lisiewski
  2. Tymon Radzik.

Uprawnionych do głosowania było 823 uczniów.

Oddano 466 głosów, w tym:

  • 455 głosów ważnych,
  • 11 głosów nieważnych.

Kandydaci otrzymali:

  1. Mateusz Lisiewski – 252 głosy
  2. Tymon Radzik – 203 głosy.

W związku ze zdobyciem przez Mateusza Lisiewskiego większej liczby ważnych głosów, zostaje on wybrany na Prezydenta Samorządu Uczniowskiego XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.

Protokół

Komisja Wyborcza

10 January 2019

Staszic znów najlepszy w kraju

Serdeczne gratulacje dla całej naszej szkolnej społeczności

Brawa dla najlepszych!

Były dyplomy, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a nawet deszcz confetti na zakończenie uroczystości: tak wyglądał 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, który odbył się 10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych.

Laureaci - przedstawiciele kilkudziesięciu liceów i techników - przyjechali z całej Polski. Niektórzy, jak uczniowie Technikum Informatycznego z Pucka, wyruszyli o świcie, żeby zdążyć na uroczystość. Wśród nagrodzonych były zarówno szkoły z długą rankingową historią, jak i debiutanci. Wszystkich łączy jakość nauczania, entuzjazm nauczycieli i uczniów.

- Dobra szkoła to taka, do której i nauczyciel, i uczeń przychodzi z przyjemnością - podkreśliła Regina Lewkowicz, dyrektorka zwycięskiego XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. - Cieszę się, że do tradycyjnych sukcesów warszawskich liceów dodaliśmy pierwsze w kraju miejsce dla technikum - dodał Sławomir Kasprzak, dyr. Technikum Mechatronicznego nr 1 w ZSLiT w Warszawie (szkoły, która po raz pierwszy znalazła się na najwyższym podium ogólnopolskiego rankingu).

Dziękujemy Gospodarzom, Grupie Uczelni Vistula za znakomity finał podsumowujący całoroczną pracę szkół! Zainteresowanych tegorocznymi wynikami aż 1500. najlepszych w kraju szkół średnich zapraszamy na strony: www.licea.perspektywy.pl

cytat ze strony na portalu FUNDACJI PERSPEKTYWY

9 January 2019

Wyniki konkursu Google Code-in 2018

W dniach 23 października - 12 grudnia 2018 roku odbył się międzynarodowy konkurs Google Code-in 2018. Ponad 3100 uczniów w wieku 13-17 lat rozwiązywało rozmaite zadania dla organizacji open-source.

Trzech uczniów naszej szkoły (z klasy 1C) zostało wyróżnionych przez organizacje, z którymi współpracowali.

Bartosz Chejchman (The ns-3 Network Simulator Project) został ogłoszony zwycięzcą, a Szymon Dziuda (Sugar Labs) i Artur Grochal (Drupal) uzyskali tytuł finalisty.

Więcej o konkursie można przeczytać na oficjalnej stronie.

Serdecznie gratulujemy!

9 January 2019

II Tura Wyborów

II tura Wyborów na Prezydenta Samorządu odbędzie się 11 stycznia (piątek), w sali 119, w trakcie przerw po 1-6 lekcji oraz na 7 godzinie lekcyjnej. Przy oddawaniu głosów należy okazać dokument tożsamości (najlepiej legitymację szkolną). 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w II turze wyborów.

Komisja wyborcza
4 January 2019

I Tura Wyborów

W dniu 04.01.2019 odbyły się wybory na Prezydenta Szkoły. Uprawnionych do głosowania było 823 uczniów. Głosów ważnych oddano 388 z czego na:

  1. Szymona Cedrowskiego - 60 głosów,
  2. Michała Kerna - 17 głosów,
  3. Mateusza Lisiewskiego - 142 głosy,
  4. Tymona Radzika - 169 głosów.

W związku z niezdobyciem przez żadnego z kandydatów ponad połowy ważnych głosów, Komisja Wyborcza zarządza drugą turę wyborów w dniu 11.01.2019. Przechodzą do niej Tymon Radzik i Mateusz Lisiewski.

Protokół

2 January 2019

Wybory prezydenckie 2019

Przypominamy!

Zgodnie z § 6 Ordynacji wyborczej kampania wyborcza ulega zakończeniu przed dniem głosowania tj. 3 stycznia (czwartek), a w dniu głosowania prowadzenie agitacji wyborczej na terenie Liceum jest zabronione.

Wybory na Prezydenta Samorządu odbędą się 4 stycznia (piątek), w sali 119, w trakcie przerw po 1-6 lekcji oraz na 7 godzinie lekcyjnej. Przy oddawaniu głosów należy okazać dokument tożsamości (najlepiej legitymację szkolną). 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w wyborach.

Komisja wyborcza