godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

28 September 2018

Sukces w Konkursie Uczniowskich Prac z Matematyki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Staś Hauke (2B) został zwycięzcą i zdobył złoty medal w finale 40. Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego.

Więcej informacji pod tym adresem.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych oraz wiele radości w zajmowaniu się matematyką.

22 September 2018

Fizyka Wokół Nas

W najbliższy czwartek w szkole odbędzie się festiwal Fizyka Wokół Nas im. Stanisława Lipińskiego. Więcej informacji na stronie fwn.staszic.waw.pl.

17 September 2018

Kółko matematyczne dla kandydatów

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie organizuje bezpłatne zajęcia z matematyki dla zainteresowanych i uzdolnionych w tym kierunku uczniów klas trzecich gimnazjum i szkół podstawowych. Konsultacje adresowane są przede wszystkim do kandydatów do klas matematycznych z autorskim programem nauczania w XIV Liceum.

Udział w zajęciach ułatwi młodzieży dokonanie właściwego wyboru szkoły średniej.

Informujemy, że czwartkowe kółko matematyczne wystartuje 4 października 2018. Zajęcia są otwarte dla wszystkich uczniów. Nie wymagamy wcześniejszego zgłaszania się.

Zajęcia odbywają się w czwartki w sali 209 w godzinach 16:00-17:30. Zajęcia odbywają się do końca kwietnia 2019 roku.

4 September 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W tym roku szkołę powitaliśmy 3 września. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych odbyło się w auli o godz. 11. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor.