godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

28 February 2018

50 lat istnienia matematycznych klas eksperymentalnych

Od 50 lat w murach naszej Szkoły istnieją matematyczne klasy eksperymentalne. Ten wyjątkowy projekt edukacyjny, opracowany przez profesora matematyki UW Stanisława Mazura, od roku szkolnego 1967/1968 umożliwia uzdolnionej matematycznie młodzieży rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.
28 February 2018

Fizyka Wokół Nas - zmiana terminu spotkania

Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych udziałem w "Fizyce Wokół Nas" jest z przyczyn niezależnych od nas przełożone z tego czwartku (1.03) na następny (8.03). Godzina i miejsce te same - 15:00, sala 207. Przepraszamy za zamieszanie.

Adam Bac

27 February 2018

Jubileuszowy Bal Kostiumowy

Jubileuszowy Bal Kostiumowy wydany z okazji 112. rocznicy utworzenia naszej Szkoły przeszedł do historii. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu roku szkolnego. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów, integrując w ten sposób społeczność szkolną.

12 lutego 2018 roku punktualnie o godz. 18.00 Uczniowie, Nauczyciele i zaproszeni Goście tradycyjnie polonezem rozpoczęli Bal. Młodzież bawiła się przednio przy dźwiękach przebojów radiowych, aż do godziny 22.00. Jak co roku odbył się konkurs na Króla i Królową Balu. Nie mogło też zabraknąć tortu, który sponsoruje Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły.

Było smacznie, wesoło, tłoczno i głośno...

Nina Antonkiewicz
26 February 2018

Prelekcje w ramach rekolekcji wielkopostnych (19-21.03.2018)

W ramach rekolekcji wielkopostnych w naszym Liceum odbędą się prelekcje prowadzone przez profesorów Uniwersytetu Warszawskiego. Wiara poszukująca zrozumienia to myśl św. Anzelma z Canterbury, która jest motywem przewodnim zaplanowanych wykładów i dyskusji. Dobrym przygotowaniem i czasem intelektualnych poszukiwań może stać się lektura artykułów pana prof. M. Tałasiewicza oraz pana prof. A. Stępkowskiego. Zachęcamy do zapoznania się materiałami!

24 February 2018

Finaliści XXV Olimpiady Informatycznej

W tym roku Staszic wydał aż 34 finalistów Olimpiady Informatycznej. Do III etapu zakwalifikowali się:

Adam Bac

Małgorzata Biegała

Mateusz Cegiełka

Kacper Chętkowski

Bartłomiej Cieślar

Szymon Dominikowski

Jowita Drozdowicz

Adrian Górecki

Grzegorz Gruza

Piotr Jasiński

Kamil Jonak

Łukasz Kamiński

Szymon Karpiński

Grzegorz Kopania

Kuba Krawczyk

Patryk Księżuk

Grzegorz Kwiatkowski

Konrad Litwiński

Krystian Markowski

Jędrzej Olkowski

Janusz Partyka

Paweł Pawlik

Piotr Satała

Michał Siennicki

Zuzanna Skoczylas

Mikołaj Stępiński

Stanisław Strzelecki

Stanisław Szcześniak

Michał Szczęśniak

Krzysztof Rymski

Jakub Wasilewski

Marek Wesołowski

Tymoteusz Wiśniewski

Igor Witkowski


Gratulujemy!

20 February 2018

Warsztaty przed finałem OM

Od 24 do 29 marca w Nowej Słupi odbędą się Warsztaty Matematyczne przygotowujące uczniów szkoły do startu w III etapie Olimpiady Matematycznej. Liczba jest ograniczona, o możliwości uczestnictwa w warsztatach decyduje wynik na tegorocznym II etapie OM.

Mikołaj Leonarski

20 February 2018

Fizyka Wokół Nas

W naszej szkole rusza kolejna edycja “Fizyki Wokół Nas”. Jest to wydarzenie wyjątkowe - festiwal doświadczeń fizycznych, skierowany do uczniów z niepełnosprawnościami i ze szkół specjalnych.

Szukamy osób chętnych do pomocy w organizacji tegorocznej edycji wydarzenia. Możliwości jest mnóstwo - przygotowywanie doświadczeń, pomoc goszczonym uczniom w przygotowywaniu własnych, kontakty z zainteresowanymi szkołami, i wiele więcej. Tak więc nie trzeba mieć jasnego pomysłu co chce się przygotować - zadania na pewno się znajdą.

Niezależnie więc czy pasjonujesz się nauką i chciał(a)byś podzielić swoim zachwytem z innymi, którzy być może nie mieli takich możliwości, czy od fizyki trzymasz się z daleka, ale chcesz zaangażować się w coś pożytecznego - dołącz do nas!

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1. marca, w sali 207. Zapraszamy wszystkich, nawet niezdecydowanych. Już zdecydowanych proszę zaś o kontakt pod adresem adam.bac@staszic.waw.pl.

Więcej o festiwalu:

14 February 2018

XXVI Finał WOŚP- Podsumowanie

W tym roku Wolontariusze XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze Sztabu zorganizowanego w naszej szkole zebrali 81 464 złotych.

12 February 2018

Poczta walentynkowa

Informujemy o możliwości wysłania listu w ramach poczty walentynkowej. Pudełko poczty znajduje się w samorządówce. Listy zbierane są do jutra (13 lutego). Zainteresowanych zapraszamy.

5 February 2018

Jubileuszowy bal kostiumowy

Już 12 lutego 2018 roku w auli naszego Liceum

odbędzie się Jubileuszowy Bal Kostiumowy z okazji
112. rocznicy utworzenia naszej Szkoły.
Tradycyjnie bal rozpoczniemy o godzinie
18.00 polonezem, a zakończymy o 22.00.

Przypominamy, że warunkiem uczestniczenia w Balu
jest ubranie się w strój z epoki oraz
ukazanie imiennego zaproszenia. Dotyczy to również
osób towarzyszących z innych szkół.
Strój bezwzględnie wymagany: Panie - strój z epoki lub długie suknie 
balowe, Panowie - strój z epoki, frak lub garnitur.


Serdecznie zapraszamy.
Życzymy wspaniałej zabawy.