godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

28 June 2017

Odbiór świadectw dojrzałości

Zapraszamy Absolwentów po odbiór świadectw dojrzałości w dniu 30 czerwca 2017 r.  w godzinach 11.00 - 15.30.

Regina Lewkowicz                          
22 June 2017

Staszic na III miejscu w turnieju Warszawskiej Ligi Debatanckiej!

Miło nam poinformować, że reprezentacja naszego liceum zajęła III miejsce w tegorocznym turnieju Warszawska Liga Debatancka dla szkół ponadgimnazjalnych.
Miejsce na podium debatującej Warszawy to efekt całorocznych starań drużyny w składzie:
Karol Sajnok 2b
Antek Janowski 1a
Grzegorz Gruza 1a
Stanisław Strzelecki 2a
Maria Deczkowska 1d
Paulina Kaczyńska 2a
Miriam Lipniacka 1b
Ola Dagil 2f
Zuzia Słapa 2e
Stanisław Chrapusta 1h
p. Agnieszka Świtalska (opiekun drużyny)
oraz tegorocznych absolwentów naszego liceum: Filipa Tokarskiego i Kuby Kubackiego.

Serdecznie gratulujemy!

21 June 2017

List Rzecznika Praw Dziecka do Uczniów

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie" zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie" (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

19 June 2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uprzejmie informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 r. w auli Liceum Staszica:
  • klasy I – godz. 8.30
  • klasy II – godz. 9.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego
Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22 czerwca 2017 r. o godz. 8.00 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.
Zapraszamy
18 June 2017

Dzień Inspiracji i Dzień Sportu

W środę 21.06 odbędzie się Dzień Inspiracji, a w czwartek 22.06 Dzień Sportu. W środę w programie spotkania z wyjątkowymi absolwentami, naukowcami i przedsiębiorcami, ekspertką HR i byłym dyplomatą; koncert pianistyczny i finał Konkursu Pięknego Czytania. Dzień później Staszic zamieni się w sportową arenę -  uczniowie i nauczyciele będą zmagać się w siatkówce, koszykówce, brydżu, szachach i pokerze. W planach również finał SLIP-ów, mini-runnmagedon oraz pokaz szermierki.

16 June 2017

Sukces Ligi Debatanckiej

Z dumą informujemy, że nasza szkolna reprezentacja zakwalifikowała się do półfinałów Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Po zwycięskiej debacie ćwierćfinałowej, w której naszej drużynie w składzie:
Antoni Janowski 1a
Grzegorz Gruza 1a
Ola Dagil 2f
Karol Sajnok 2b
udało się obronić tezę "W Polsce powinno się wprowadzić Bezwarunkowy Dochód Podstawowy", w półfinale spotkamy się z reprezentacją Liceum im. T. Czackiego. Obie drużyny zmierzą się z tezą: "Stany Zjednoczone nie powinny odgrywać roli światowego policjanta". Debata odbędzie się w dn. 21 czerwca w Szkole Głównej Handlowej. Więcej informacji można znaleźć na fanpage'u Warszawskiej Ligi Debatanckiej na Facebooku.
Trzymamy mocno kciuki za naszą reprezentację i zapraszamy do kibicowania!

13 June 2017

Staszic pod żaglami

Ostatni weekend (9-12 czerwca) spędziliśmy na Jezioraku, na naszym corocznym czterodniowym rejsie żeglarskim. Był to przedsmak wakacyjnych przygód, czas przyjemnie spędzony w szkolnym koleżeńskim gronie. Zdjęcia_1       Zdjęcia_2 

7 June 2017

Podsumowanie XIV Edycji Dnia Przedsiębiorczości

24-28 kwietnia uczniowie naszego liceum uczestniczyli w XIV edycji Dnia Przedsiębiorczości. Projekt był adresowany do uczniów klas 1-3 liceum. W programie wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły.

W ramach Dnia Przedsiębiorczości uczniowie odbyli jednodniową praktykę na określonym stanowisku w wybranej przez siebie firmie/instytucji pod nadzorem wyznaczonego opiekuna.