godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

31 January 2017

Podsumowanie akcji "Staszic dla Aleppo"

Informujemy, że w ramach akcji "Staszic dla Aleppo" zebraliśmy 1948,94 zł. Pieniądze zostały przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc poszkodowanym mieszkańcom zburzonego miasta. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję - upiekli ciasto, przynieśli fanty na loterie czy wspomogli przedsięwzięcie finansowo. Fantastycznie, że mogliśmy razem zrobić coś dobrego dla innych. Dziękujemy!

25 January 2017

BAL STUDNIÓWKOWY

Sponsorem Balu Studniówkowego XIV LO  jest firma Alior Bank S.A.

21 January 2017

Staszic dla Aleppo

W najbliższy piątek 27 stycznia odbędzie się w naszej szkole akcja „Staszic dla Aleppo". Aleppo jest miastem w Syrii, które w wyniku trwającej tam wojny domowej zostało zrównane z ziemią podobnie jak Warszawa w 1944 roku. Poszkodowani, w tym wiele dzieci, które nie znają innego życia niż wojna i nieustanne zagrożenie, dramatycznie potrzebują pomocy humanitarnej. Brakuje podstawowych środków do życia, żywności, leków. Apelujemy o solidarność i włączenie się w akcję. W piątek odbędzie się zbiórka pieniędzy połączona z loterią fantową i słodkim poczęstunkiem. Zebrane pieniądze przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej. Zachęcamy do przynoszenia fantów od poniedziałku do czwartku do specjalnie oznaczonych kartonów w sali 211, a także do upieczenia ciasta na piątek.
16 January 2017

XXV Finał WOŚP- Podsumowanie

W tym roku Wolontariusze XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze Sztabu zorganizowanego w naszej szkole zebrali aż:

104 881 złotych

12 January 2017

Ranking Liceów Ogólnokształcących "Perspektyw"

Pojawił się już nowy ranking Liceów Ogólnokształcących z całej Polski, opracowany przez zespół "Perspektyw". Nasza szkoła zajęła w nim drugie miejsce. Wyżej znalazło się jedynie XIII LO ze Szczecina, któremu gratulujemy. Rywalizacja nie była łatwą, gdyż wynik punktowy "Staszica" stanowi 98,36% tego z pierwszej lokaty. Również na podium znalazło się Liceum Akademickie UMK z Torunia, natomiast drugą w kolejności szkołą z Warszawy i okolic, a jednocześnie czwartą w Polsce jest 2 Społeczne LO STO im. P. Jasienicy. Dziękujemy zarówno nauczycielom jak i uczniom "Staszica", bo to dzięki Wam szkoła ta szczyci się tak wysokim poziomem.