godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

31 March 2016

Dzień Otwarty Kampusu Ochota UW

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do studiowania na kierunkach matematyczno-przyrodniczych do udziału w Dniu Otwartym Kampusu Ochota UW (DOKO) w sobotę 16 kwietnia 2016 roku.

Już po raz drugi wydziały: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki przy współpracy Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Centrum Nowych Technologii oraz Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów organizują Dzień Otwarty na ochockim kampusie.

Startujemy o godz. 10:00 w budynku Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5).

W programie:

10:00 – 11:00 Inauguracja: Sekrety nauk ścisłych - Dziekani o swoich wydziałach

11:00 – 14:00 Wykłady popularnonaukowe

11:00 – 16:00 Warsztaty w laboratoriach, pokazy i inne aktywności

16:00 – ... Koncerty

Większość atrakcji kierujemy do młodzieży licealnej i gimnazjalnej. To niepowtarzalna okazja by nie tylko dopytać się o specyfikę studiów na naszych wydziałach, ale również obejrzeć laboratoria, czynnie uczestniczyć w warsztatach i pokazach czy spotkać się ze studentami, by uzyskać wszelkie informacje z pierwszej ręki.

Program szczegółowy, zapisy na zajęcia (zapisy zostaną otwarte tuż po przerwie świątecznej, o czym pozwolimy sobie Państwa jeszcze powiadomić) i aktualności znajdują się na stronie wydarzenia doko.mimuw.edu.pl oraz na facebook.com/DOKOUW.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego DOKO’2016
Agata Meissner
Wydział Fizyki
Uniwersytet Warszawski

19 March 2016

Dzień Matematyki przełożony

Z przykrością informujemy, że szkolny Dzień Matematyki nie odbędzie się w planowanym terminie 23 marca. Z powodów organizacyjnych został on przeniesiony i zorganizowany zostanie najprawdopodobniej podczas Dni Kultury w czerwcu.

Jesteśmy przekonani, że dzień ten uda się zorganizować jeszcze lepiej niż planowaliśmy, a włożona przez nas praca zaowocuje dobrze spędzonym przez uczniów czasem w ostatecznym terminie.

Organizatorzy

17 March 2016

Konkurs na nowy zespół webmasterów

Trwa konkurs na nowy Zespół webmasterów strony Liceum Staszica. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych z klas pierwszych w drużynach kilkuosobowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 kwietnia 2016a konkurs zostanie rozstrzygnięty do 25 kwietnia 2016. Konkurs będzie rozstrzygany przez Komisję Konkursową złożoną z Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli informatyki oraz obecnego przewodniczącego Zespołu.

Wymagania:

  • dyspozycyjność
  • znajomość HTML, CSS i PHP
  • umiejętność redagowania tekstów
  • podstawowa znajomość systemu Linux

Mile widziana znajmość Pythona oraz frameworku Django:

  • tworzenie modeli i aplikacji
  • język template'ów Django
  • obsługa systemu kontroli wersji (git)

Zgłoszenia swoich kandydatur prosimy przesyłać na adres: webmaster@staszic.waw.pl wpisując w temacie "Konkurs - WEB".

17 March 2016

Warsztaty przed finałem OI

Od 21.03 (poniedziałek) do 23.03 (środa) o godzinie 9:00 w sali multimedialnej LO odbędą się warsztaty przed finałem olimpiady informatycznej.
15 March 2016

Wyniki wyborów

Protokół z głosowania w wyborach na Prezydenta XIV LO im. Stanisława Staszica w dniu 15.03.2016: PDF

15 March 2016

PIERWSZY STASZICOWY TURNIEJ NAUKOWY!

Pierwszy raz w historii Staszica macie możliwość wziąć udział w turnieju naukowym, który odbędzie się podczas Dnia Matematyki!
Co to? Niesamowita okazja do poznania nowych ludzi, wykorzystania wiedzy w mieszanym turnieju!
Kiedy? 23 marca 2016 roku w naszej szkole odbędzie się dzień matematyki, o którym więcej informacji pojawi się w najbliższym czasie. Turniej planowany na 4-5 lekcję to tylko jedna z atrakcji!
Gdzie? W auli przy publiczności złożonej z uczniów Staszica możesz walczyć w dobranej drużynie o tytuł Mistrza Nauk Staszica! Do wygrania słodkie nagrody!


Jak? Zgłoś się do senatora Twojej klasy albo do Kamili Hoffmann-Derlackiej z 2c, Marysi Hetmańskiej z 2c lub Michała Prończuka z 3a! Zgłaszamy się indywidualnie - drużyny dobierane będą na podstawie roczników i profili, aby w każdej druzynie były osoby z różnych klas!

NIE CZEKAJ, ZAPISY TYLKO DO 16 MARCA DO 13:00!
8 March 2016

Wyniki Olimpiady Astronomicznej

Z przyjemnością informujemy, że w zakończonej 6 marca Olimpiadzie Astronomicznej Cyryl Waśkiewicz (3B) zdobył 4 miejsce, tytuł laureata i będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej w Indiach, a Zbigniew Przygoda (2B) zdobył X miejsce i tytuł finalisty. Gratulujemy!!!
7 March 2016

13. Edycja Programu Dzień Przedsiębiorczości już 20 kwietnia!

Przypominamy wszystkim zainteresowanym uczniom, że 20 kwietnia 2016 r. przypada 13. edycja Dnia Przedsiębiorczości – programu skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którego głównym celem jest konfrontacja wyobrażeń o pracy na danym stanowisku z rzeczywistością. Osoby, które złożyły deklarację uczestnictwa w programie muszą spełnić wymogi formalne i do 15 kwietnia oddać komplet wypełnionych dokumentów Szkolnemu Koordynatorowi. Szczegółowe informacje o programie na stronie głównego organizatora  Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości www.junior.org.pl.

Szkolny Koordynator Programu - Adam Zmysłowski

5 March 2016

Olimpiada Przedsiębiorczości

Uprzejmie informujemy, że decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości uczeń naszej szkoły Rafał Kamiński zakwalifikował się do eliminacji centralnych Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbędą się 7 kwietnia w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas eliminacji centralnych!!!

3 March 2016

Warsztaty przed Finałem OM

W terminie od 29.03 (wtorek) do 01.04 (piątek) w sali 209 odbędą się warsztaty przed Finałem Olimpiady Matematycznej organizowane przez absolwentów Staszica.

Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla uczniów szkoły zakwalifikowanych do finału OM, ewentualnych dodatkowych chętnych organizatorzy zapraszają na rozmowę we wtorek pierwszego dnia warsztatów.

1 March 2016

Wybory do Samorządu Szkolnego

Informuję, że po rozpatrzeniu skargi dotyczącej naruszenia procedur podczas wyborów do Samorządu Szkolnego przeprowadzonych w dniach 15 - 22 stycznia 2016 roku, Komisja Odwoławcza podjęła decyzję o ich unieważnieniu. Senat opracuje nową Ordynację Wyborczą i wyznaczy termin nowych wyborów.

W imieniu Komisji Odwoławczej

Regina Lewkowicz