godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Kwietnia 2015

26 April 2015

Centralny Etap XXVII Olimpiady Filozoficznej

Mamy przyjemność ogłosić, że tytuł laureata XXVII Olimpiady Filozoficznej uzyskali:

 • Filip Tokarski 1A
 • Michał Pawłowski 3F

Tytuł finalisty uzyskali następujący uczniowie:

 • Marta Frejlak 1F
 • Jacek Rutkowski 3A
 • Radosław Mystek 3B

24 April 2015

Wyniki kursu e-learningowego XIII edycji SIGG.EDU.PL

Mamy przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 1 F Piotr Grudzień został zwycięzcą tegorocznej edycji kursu e-learningowego XIII edycji SIGG.EDU.PL

Trzech najlepszych uczestników tegorocznej edycji kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL zostało wyłonionych w dogrywce klasówki online. Do dogrywki zakwalifikowało się 41 osób, które uzyskały najwyższe wyniki w całym kraju spośród 1874 osób.

Spośród nadesłanych rozwiązań w dogrywce eksperci wybrali trzy najlepsze prace. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody – czytniki e-booków.

24 April 2015

Wolontariat BOI

 

Poszukujemy pełnoletnich wolontariuszek i wolontariuszy z angielskim na bardzo dobrym poziomie, którzy będą pełnili role quide'ów na Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej, odbywającej się w dniach 28.04-3.05 w Józefowie.

24 April 2015

Koniec roku maturzystów

W dniu 24 kwietnia ze łzami w oczach pożegnaliśmy naszych trzecioklasistów.

Życzymy im wiele szczęścia na maturze i powodzenia w dorosłym życiu.

21 April 2015

XXVII Festiwal Poezji

Data - 17.04.2015r.
Godzina - 18.00
Miejsce - Aula LO
Wydarzenie - XXVII Festiwal Poezji
19 April 2015

Podsumowanie XII Edycji Dnia Przedsiębiorczości

25 marca uczniowie naszego liceum uczestniczyli w XII edycji Dnia Przedsiębiorczości. Projekt był adresowany do uczniów klas 1-3 liceum. W programie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły.

W ramach Dnia Przedsiębiorczości uczniowie odbyli jednodniową praktykę na określonym stanowisku w wybranej przez siebie firmie/instytucji pod nadzorem wyznaczonego opiekuna. Przy realizacji projektu udało się nawiązać współpracę z blisko 20 firmami prywatnymi, instytucjami i urzędami publicznymi. Wśród firm/instytucji biorących udział w programie można wymienić między innymi:

 • Polskie Radio S. A.
 • Instytut – „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”
 • Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalej im. Alcide De Gasperi
 • Instytut Lotnictwa

Dzięki życzliwości, pomocy i zaangażowaniu przedstawicieli firm nasi uczniowie mogli już teraz w praktyce zapoznać się ze swoim wymarzonym zawodem i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenie o nim. Największym zainteresowaniem uczniów podobnie do zeszłorocznej edycji cieszyły się zawody z branży informatycznej, finansowej oraz administracyjnej. Wśród najczęściej wybieranych stanowisk przez uczniów można wymienić następujące: asystent, specjalista IT, webmaster, projektant, pracownik administracji, programista, tester aplikacji itp.

9 April 2015

XXVII Festiwal Poezji Współczesnej: Finał i warsztaty

XXVII Festiwal Poezji Współczesnej

Młodych Poetów serdecznie zapraszamy na warsztaty interpretacyjne, które odbędą się w naszej szkole w dwóch terminach:

 • 14 kwietnia 2015 r. (wtorek) godz. 18.00 w sali 121 - poprowadzi je wybitny Poeta, Redaktor Naczelny "Enigmy" Juliusz Erazm Bolek
 • 15 kwietnia 2015 r. (środa) godz. 17.00 w sali 121 - poprowadzi je aktor teatralny i filmowy Maciej Rayzacher.

Przypominamy, że finał Festiwalu odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. w auli Liceum o godz. 18:00. Twórcy prezentują w finale 3 wybrane przez siebie teksty spośród 5 zgłoszonych wierszy.

Lista zakwalifikowanych: