godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

31 March 2015

Wyniki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Z satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 2E Liceum Staszica, Jakub Grohmann, po przystąpieniu do zawodów III stopnia, został laureatem XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Tytuł finalisty uzyskali następujący uczniowie:

 1. Oliwia Gadmoska – klasa 2E
 2. Albert Bagieński – klasa 2E
 3. Radosław Mystek – klasa 3B
 4. Karol Snapko – klasa 3D

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

25 March 2015

EUCYS 2015

Mamy przyjemność poinformować, że Michał Bączyk oraz Paweł Czyż z klasy II A zdobyli jedną z trzech pierwszych nagród w polskiej edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS), jednocześnie otrzymując nominację do reprezentowania Polski na tegorocznych finałach w Mediolanie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 March 2015

Eliminacje finałowe XXVII Olimpiady Filozoficznej

Mamy przyjemność ogłosić, że do eliminacji finałowych XXVII Olimpiady Filozoficznej zakwalifikowali się:

 • Filip Tokarski kl. 1A
 • Marta Frejlak kl. 1F
 • Jacek Rutkowski kl. 3A
 • Radosław Mystek kl. 3B
 • Michał Pawłowski kl. 3F

Gratulujemy i życzymy powodzenia

17 March 2015

Wyniki 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Z satysfakcją informujemy, że Maksymilian Jabłecki, uczeń III klasy Liceum Staszica, został laureatem 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym o temacie przewodnim "Rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7 March 2015

12. Edycja Programu Dzień Przedsiębiorczości już 25 marca!

Przypominamy wszystkim zainteresowanym uczniom, że 25 marca 2015 r. przypada 12. edycja Dnia Przedsiębiorczości – programu skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którego głównym celem jest konfrontacja wyobrażeń o pracy na danym stanowisku z rzeczywistością. Osoby, które złożyły deklarację uczestnictwa w programie muszą spełnić wymogi formalne i do 20 marca oddać komplet wypełnionych dokumentów Szkolnemu Koordynatorowi. Szczegółowe informacje o programie na stronie głównego organizatora czyli Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości www.junior.org.pl.

Szkolny Koordynator Programu - Adam Zmysłowski

3 March 2015

Starsi nie samotni

Młodzież z LO Staszica i Czackiego w ramach Zwolnionych z Teorii robi projekt społeczny po lekcjach!

„Starsi nie samotni” to projekt, który ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, przełamywanie stereotypów i barier międzypokoleniowych poprzez spotkania seniorów z młodzieżą, wspólne rozmowy i zabawy, a także zapoznanie młodzieży z warunkami życia seniorów i pokazanie sposobów pomocy poprzez przeprowadzenie w szkołach prezentacji i zorganizowanie akcji na facebook’u.

Patronat nad projektem objęła Młodzieżowa Rada m. st. Warszawy, a partnerzy to m. in. Fundacja Zwalcz Nudę oraz Co nieco Cafe.

Do tej pory udało się zorganizować spotkanie opłatkowe oraz wydarzenie „Młodzi dla Seniorów – kulturalnie!”, a już 22.02 ruszyła akcja na facebook’u „Bliżej Starszego Człowieka” – do której w każdej chwili możesz się dołączyć.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o projekcie, zobaczyć, co już udało się zrobić, zapraszamy na fanpage oraz stronę internetową.

Zobaczcie, jak to wygląda, włączcie się w akcję na fb i może w przyszłym roku to Wy zrobicie projekt społeczny?

1 March 2015

XXVII Festiwal Poezji Współczesnej

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych Warszawy do wzięcia udziału w XXVII Festiwalu Poezji Współczesnej.

Zgłoszenia własnych 5 utworów o dowolnej tematyce z zaznaczeniem podstawowych informacji o autorze:

 • nazwę szkoły do której uczęszcza autor,
 • klasę i jej profil,
 • imię i nazwisko lub godło,
 • numer telefonu, e-mail,
 • oświadczenie o treści:

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i przesłanych wierszy na potrzeby niniejszego postępowania konkursowego zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (DZ.U. 133, poz. 883 ze zm.)”

należy do 1 kwietnia 2015 r. przesłać na adres festiwal.poezji@staszic.waw.pl lub ewentualnie dostarczyć osobiście do XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica, ul. Nowowiejska 37a (zapisane na pendrivie lub płycie CD). Uprzejmie informujemy, że przesłanych tekstów nie zwracamy.

Lista twórców zakwalifikowanych do Konkursu oraz terminy warsztatów artystycznych zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły w dniu 9 kwietnia 2015 r. Twórcy prezentują w Finale Festiwalu 3 wybrane przez siebie teksty spośród 5 zgłoszonych wierszy. Finał Festiwalu odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. w auli Liceum o godz. 18:00.

W jury Konkursu Festiwalu zapowiedzieli swój udział wybitni przedstawiciele światakultury i sztuki. Sponsorzy fundują wyjątkowo atrakcyjne nagrody.