godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Maja 2010

26 May 2010

Dzień Matki

W tym szczególnym dniu składamy wszystkim Mamom, a w szczególności Mamom naszych uczniów, Nauczycielkom, absolwentkom i wszystkim Mamom związanym z naszą Szkołą najszczersze i najserdeczniejsze życzenia. Życzymy dużo satysfakcji z rodzicielstwa, pomyślności i niemożliwej do policzenia miłości od i do dzieci, a także by każdy dzień napełniał je radością i szczęściem.

Zespół Webmasterów


18 May 2010

Konkurs St@ś 2010

Przypominamy, że rejestracja w Konkursie St@ś trwa do 31 maja br. Jednocześnie prosimy Dyrektorów Szkół Podstawowych, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w Konkursie, o zachowanie hasła; posłuży ono w rejestracji w przyszłym roku.


13 May 2010

Staszicum - czyli forum (od)nowa

"Nowoczesny" to nazwa nowego stylu ForumStaszicum, będącego zaledwie częścią przygotowanego przez Zespół Webmasterów projektu, zmierzającego do wypromowania naszego szkolnego Forum. Wprawdzie dziś, w epoce serwisów społecznościowych, fora tracą na popularności - jednak warto krytycznie zastanowić się, czy jest to zmiana pozytywna. Z pewnością wygląd, jaki ma nasze nowe szkolne forum jest czymś nieosiągalnym dla serwisów społecznościowych; wprawdzie i one zauważyły ten mankament, jednak nie bardzo mają możliwość, aby to zmienić w sposób więcej niż prowizoryczny.

Na domiar tego, kto chce wchodzić dwa razy - raz, aby przeczytać newsy na rzetelnie prowadzonym oficjalnym Forum Szkolnym, a drugi, aby przeczytać wiadomości w... jakimś serwisie społecznościowym?

Który serwis społecznościowy umożliwia otrzymywanie informacji o odpowiedziach przez RSS?

Wiedząc to wszystko możemy dodać jeszcze tylko jedno:

Z radością zapraszamy na ForumStaszicum wszystkich zainteresowanych - pragmatyków, estetów oraz wszystkich, dla których coś lepszego, jest lepsze niż coś.


13 May 2010

Matura 2010

Kwitnące kasztany dla niektórych licealistów oznaczają "gorący" okres w życiu.
12 May 2010

Pytania kandydatów

Zachęcamy kandydatów ubiegających się o przyjęcie do XIV LO im. Stanisława Staszica, ich rodziców, a także wszystkich zainteresowanych naszą Szkołą do zadawania pytań w nowo powstałym internetowym systemie. Znajduje się on w zakładce Kandydaci.

http://www.staszic.waw.pl/kandydaci/pytania


12 May 2010

Wyniki Finału Olimpiady Języka Angielskiego

Także zdolności językowe nie są czymś obcym uczniom naszej szkoły. Udostępniono wyniki FINAŁU XXXIV Olimpiadzy Języka Angielskiego, w którym brało udział dwóch naszych uczniów. Marcin Kania został jej laureatem, natomiast Mikołajowi Kasprzakowi udało się uzyskać finalisty.

Serdecznie gratulujemy!