godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Lutego 2009

27 February 2009

Dzień Niepodległości

Z okazji Dnia Niepodległości, dnia 15.11.2008 r. został zorganizowany koncert.
26 February 2009

Bal Karnawałowy

Tradycją szkoły jest organizowany przez Samorząd bal kostiumowy. W tym roku nie mogło być inaczej. XIV LO obchodzi 103-lecie istnienia. We wtorek młodzież ze szkoły wraz z zaproszonymi osobami towarzyszącymi bawiła się do późnych godzin wieczornych pod czujnym okiem nauczycieli i Samorządu Szkolnego. Bal w konwencji filmowej rozpoczął się polonezem, a później była zabawa przerwana konsumpcją tortu. Smacznie :) Wszyscy się bawili.
20 February 2009

II miejsce w rankingu

Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego pierwsze w stolicy wg miesięcznika "Perspektywy".
19 February 2009

Stroje na Bal Rocznicowy

Stroje na Bal Rocznicowy można wypożyczyć w teatrze ROMA (należy zgłosić się z legitymacją szkolną do magazynu kostiumowego - mamy 50% zniżki) w godz. od 8.30 do 15.30.


16 February 2009

Zapraszamy na dzień otwarty!

Spotkanie informacyjne
w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Warszawie
dla Kandydatów do klas I w roku szkolnym 2009/2010 oraz ich Rodziców
odbędzie się w poniedziałek, 9 marca 2009 r.
Spotkanie obejmuje:
  • godz. 17.00 - 18.00 - zwiedzanie szkoły i rozmowa z uczniami liceum,
  • godz. 18.00 - zebranie informacyjne dla Kandydatów i ich Rodziców w szkolnej auli prowadzone przez dyrekcję szkoły.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


11 February 2009

Poczta walentynkowa

W czwartek między 8:00 a 14:00 i w piątek między 8:00 a 10:10 przesyłki zbierać będzie w samorządówce poczta walentynkowa. Jeżeli chcecie swojej szkolnej sympatii wysłać kartkę, to przynieście gotową kartkę wraz z danymi (imię, nazwisko, klasa) osoby do której ma być dostarczona. Przesyłki roznoszone będą w piątek na przerwach.


11 February 2009

103. rocznica założenia Szkoły

W tym roku obchodzimy 103 rocznicę założenia Naszego Liceum. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w dorocznym Balu Rocznicowym. Odbędzie się on 24 lutego o godzinie 18. W tym roku obowiązuje konwencja „świat filmu”.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Samorząd szkolny


7 February 2009

Uczennica naszej Szkoły nominowana do tytułu Polka 2008

Z przyjemnością informujemy, że Magda Bojarska, uczennica klasy 2a, została nominowana przez Wysokie Obcasy do tytułu Polka Roku 2008 w dziedzinie nauka. Niewtajemniczonym przypominamy, że powodzenie koleżanki w plebiscycie zależało od liczby maili wysłanych na adres polka2008@agora.pl do końca stycznia.
Wyniki konkursu ukażą się w marcu.


7 February 2009

Nasza szkoła bierze udział w Europejskim Parlamencie Młodzieży w Rotterdamie

8. uczniów XIV LO im. Stanisława Staszica będzie uczestniczyć w pracach Europejskiego Parlamentu Młodzieży, którego sesja odbędzie się 9-15 lutego br. w Rotterdamie (Holandia). W tych dniach będą oni dyskutować wraz z ponad 200 młodymi uczestnikami z innych krajów Europy o problemach kulturowych, społecznych, ekonomicznych, edukacyjnych, politycznych i ekologicznych w miastach europejskich.

Uczestnicy z naszej Szkoły: Magdalena Gierada (2F), Anna Pytel (1B), Agnieszka Pacholczyk (1F), Rafał Belka (2D), Maciej Antoniak (2F), Adam Grabowicz (1E), Jarosław Piórkowski (2D), Mikołaj Kasprzak (1A).
Opiekun: prof. Janusz Potocki.


Sesja tego Parlamentu odbywa się z inicjatywy nauczycieli Erasmiaans Gymnasium w Rotterdamie - jednej z najstarszych szkół w Holandii, założonej w 1328r. W roku 2009 Rotterdam jest pierwszą Europejską Stolicą Młodzieży. Projekt ten jest sponsorowany przez program Komisji Europejskiej "Młodzież w działaniu".

Sesja parlamentu będzie otwarta w poniedziałek 9 lutego przez holenderskiego ministra ds. młodzieży i rodziny André Rouvoet. W sobotę 14 lutego burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb odbierze rezolucje przyjęte przez młodzież.

Ponieważ współcześnie większość obywateli Europy żyje w miastach, znalezienie rozwiązań dla wielkomiejskich problemów jest ważnym i ambitnym zadaniem. "Młodzi ludzie również mogą odnosić się do tych problemów i są oni w stanie znaleźć realistyczne rozwiązania bez bycia zaangażowanym w ruchy polityczne." - powiedział Pieter Dupon, jeden z organizatorów.

Ważną częścią projektu jest bezpośrednia komunikacja z biznesmenami i politykami. Uczestnicy odwiedzą holenderskie przedsiębiorstwa i organizacje oraz odbędą konferencję z ich szefami. Na prezentację wyników pracy młodzieży są zaproszeni nie tylko lokalni politycy, ale również posłowie do Parlamentu Europejskiego.

Strona internetowa Europejskiego Parlamentu Młodzieży http://www.eeyp-rotterdam.org/
For English version click here.

5 February 2009

Studniówka 2009


W dniu 7. lutego 2009 roku w naszej szkole odbędzie się tradycyjny bal uczniów klas trzecich - studniówka. Przygotowywane są dekoracje, które przeniosą tegoroczych maturzystów w lata 80-te XX wieku.

Życzymy miłej podróży w czasie, niezapomnianej zabawy oraz łagodnego powrotu do rzeczywistości przed egzaminami.