godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności ze Stycznia 2009

23 January 2009

Szkolne Koło Caritas


Jeśli chciałbyś zostać wolontariuszem, pomagać i sprawiać radość innym - przyłącz się do Szkolnego Koła Caritas. Każdy może wybrać formę pomocy, która mu odpowiada - odwiedzanie osób starszych i chorych, dzieci lub pomoc w nauce. Liczymy także na Waszą inicjatywę.

Kontakt: Ania Zimniak z 2b, Natalia Kot z 2f lub wolontariat@staszic.waw.pl.
16 January 2009

WYBORY: wyniki


Podajemy wyniki wyborów na Prezydenta Szkoły:
  • Mateusz Rataj z 2E - 228 głosów (56%)
  • Maciej Antoniak z 2F - 178 głosów (44%)
Oddano 446 głosów, w tym 406 głosów ważnych.

Nowemu Prezydentowi Mateuszowi Ratajowi serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy dla dobra naszej Szkoły.


16 January 2009

Nowi webmasterzy


Z radością informujemy, że stanowisko webmastera szkolnej strony Staszica objął Łukasz Wrochna - Shaql (2B). Łukaszowi, w nowych obowiązkach, pomagać będą: Kamila Domańska (Jelly), Inga Rüb (Lilavvati) i Anna Zimniak (Ania) z klasy 2B.


9 January 2009

Msza Święta

Informujemy, że dnia 11 stycznia 2009 roku o godz. 19:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w dawnym kościele szkolnym pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Emilii Plater róg Wspólnej (parafia św. Barbary).

Będzie ona sprawowana w intencji Ś.P. Stanisława Staszica, Dyrektorów, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników oraz Wychowanków Szkoły Realnej, Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica, TPD nr 2, XIV LO im. K. Gottwalda, oraz XIV LO im. S. Staszica w Warszawie.

Na Mszę serdecznie zaprasza Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły im. Stanisława Staszica w Warszawie i XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.


8 January 2009

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu wczorajszym Uniwersytet Warszawski gościł uczniów licealnych z całej Polski. Gospodarzami wczorajszego spotkania były redakcje Rzeczpospolitej i Perspektyw, które już 11 raz ogłosiły wyniki rankingu na najlepsze szkoły średnie w Polsce. Nasza szkoła uplasowała się na 13 pozycji w kraju i 1 w województwie mazowieckim. Gratuluję!!! Tak wyglądała część oficjalna, ale to nie był koniec. Na ręce Pani Dyrektor Reginy Lewkowicz wręczony został list gratulacyjny. Uczniowie XIV LO godnie reprezentowali Polskę w międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych. Z rąk Pani dr Danuty Nakonecznej gratulacje odebrał Marcin Andrychowicz, który jako uczeń Staszica zdobył trzy złote medale w Międzynarodowych Olimpiadach Informatycznych.