godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Kwietnia 2007

30 April 2007

Wręczenie świadectw ukończenia Szkoły

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia Szkoły odbędzie się 1 czerwca w auli szkolnej o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy Maturzystów, Ich Rodziców i Grono Pedagogiczne.


26 April 2007

Zakończenie zajęć dydaktycznych klas III

Zakończenie zajęć dydaktycznych klas III:
Klasa c i d godzina 9.30
Klasa e i f godzina 10.00
Klasa a i b gdozina 10.30
O godzinie 11.30 w kościele na placu Zbawiciela zostanie odprawiona Msza Św. dla maturzystów.


25 April 2007

Ostatnie kółko dla kandydatów

Informujemy, że ostatnie z czwartkowych kółek matematycznych dla kandydatów do naszej szkoły odbędzie się dnia 17.05.2007.


20 April 2007

Konkurs Young Manager

CEMS Club Warszawa przy Szkole Głównej Handlowej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Young Manager!

Konkurs Young Manager skierowany jest do uczniów najlepszych liceów w Polsce zainteresowanych tematyką zarządzania, ekonomią oraz studiami na SGH. Projekt składa się z 2 etapów.

Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia (piątek) po 7 lekcji (godz. 15) w sali 219.

Ambitnych, pełnych energii i przedsiębiorczych uczniów wszystkich roczników którzy nie obawiają się rywalizacji wśród 10 najlepszych liceów w Polsce proszę o wysyłanie swoich zgłoszeń na adres YoungManager@student.sgh.waw.pl lub na nr 600526365.


I Etap: SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI CEMS CLUB

Na spotkaniu z przedstawicielami CEMS Clubu dowiecie się o studiach na SGH i prestiżowym programie studiów menedżerskich CEMS MIM! Zostaniecie także zaproszeni do rozwiązania w grupach ciekawego case study związanego z tematyką zarządzania.

II Etap: SPOTKANIE W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ

Spośród osób biorących udział w spotkaniu wybrany zostanie czteroosobowy zespół, który w dniach 11-13 maja odwiedzi warszawską Giełdę, jedną z firm współpracujących z projektem oraz Szkołę Główną Handlową, gdzie stanie do konkursu z nagrodami polegającego na zmaganiu się z problemami zarządzania. Ponadto zespół będzie uczestniczył w ciekawych warsztatach i wykładach w SGH!

18 April 2007

VI konkurs matematyczny - St@ś

XIV LO im. Stanisława Staszica organizuje VI konkurs matematyczny dla uczniów klas V i VI dzielnicy Ochota.Zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia (nazwisko, imię ucznia, klasa, szkoła) do dnia 20. maja 2007 roku na adres: 02-010 Warszawa ul. Nowowiejska 37a lub adres internetowy szkola@staszic.waw.pl

Konkurs odbędzie się 28.05.2007 r. o godzinie 9:00 w budynku naszego Liceum


W sprawach wymagających dodatkowych informacji można kontaktować się telefonicznie z organizatorem – tel.: 825 13 25, fax: 825 68 99

17 April 2007

Wykład na wydziale mechatroniki Politechniki Warszawskiej

W czwartek 19.04.2007 na wydziale mechatroniki Politechniki Warszawskiej o godzinie 16.30 odbędzie się wykład "Roboty mobilne". Zapisy i szczegółowe informacje w samorządówce. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie, który poprowadzi mgr Rafał Chojecki.


11 April 2007

ŚMIERĆ MATULA - REPLAY

Zapraszamy ponownie na przedstawienie pt. "ŚMIERĆ MATULA, czyli Józefa Baki Uwagi śmierci niechybnej", które odbędzie się w poniedziałek 16.04.2007 o godzinie 19.45 w szkolnej auli. Spektakl będzie wzbogacony nowymi elementami.


7 April 2007

Życzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, absolwentom oraz internautom odwiedzającym szkolną stronę internetową dużo zdrowia, odpoczynku i radości.

Zespół webmasterski


4 April 2007

ŚMIERĆ MATULA, czyli Józefa Baki Uwagi śmierci niechybnej.

Już od długiego czasu się szykowano, w szkole pojawiały się tajemnicze plakaty przedstawiające śmierć w otoczeniu ludzi, niemal do końca jednak nikt nie wiedział, o co chodzi. Aż w końcu wyjaśniło się - nadeszła trzysetna rocznica urodzin księdza Józefa Baki, a absolwenci będący pod wrażeniem jego twórczości postanowili przygotować dla uczniów Staszica przegląd jego wierszy. "Śmierć matula jak cybula, łzy wyciska, gdy przyciska", "Cny młodziku migdaliku", "Darmo puzdro,lepiej w pipie, gdy smak smagły język szczypie" czy też "Łaska boska grunt, grunt, grunt a świat cały fik, funt, funt" - to tylko niektóre z chwytliwych fragmentów wierszy Baki. Uważany za twórcę wiersza częstochowskiego, nieraz krzywdzony przez ocenę innych, ksiądz Baka cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród grafomonanów. Niemal pełna aula szkolna świadczyła o dużym zainteresowaniu także w środowisku staszicowym. Niebanalna oprawa muzykalna, interesujący wstęp Macieja Gnyszki, dopracowana gra aktorska złożyły się na świetne przedstawienie. Gratulujemy i prosimy o więcej :)
3 April 2007

Konkurs fotograficzny

Zachęcamy wszystkich uczniów Liceum do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Żyjąc razem". Więcej informacji na stronie kółka fotograficznego naszej szkoły.


3 April 2007

Nagrodzeni w XIX Festiwalu Poezji Współczesnej

Wszystkim nagrodzonym w XIX Festiwalu Poezji Współczesnej serdecznie gratulujemy, zaś pozostałym życzymy powodzenia w przyszłych edycjach festiwalu.
Zespół Webmasterski

Nagroda Główna Grand Prix (Dyrektora Biura Edukacji – cyfrowy aparat fotograficzny): za szczególne walory artystyczne i nowatorskie wykorzystanie tworzywa poetyckiego dla Sylwii Napory

Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty za oryginalne ujęcie problemów egzystencjalnych współczesnego człowieka dla Vareny

Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota za świadomy i konsekwentnie kształtowany warsztat poetycki dla Kingi Makowskiej

Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły im. Stanisława Staszica dla najwybitniejszego twóry z Liceum Staszica dla Sylwii Napory

Fundacja Sztuki „ABDANK” za odkrywczą „wypowiedz liryczną” dla Kingi Makowskiej

Pan Maciej Rayzacher za poetycką wizję ujęcia istoty człowieczeństwa dla Sylwii Napory

Pan Jan Stępień za skupienie uwagi w wypowiedzi poetyckiej – na jednostkowym doświadczeniu człowieka dla Vareny

Wydawnictwo „Czytelnik” za oryginalne ujęcie świata w rzeczywistości poetyckiej dla Tomasza Miklaszewskiego

Pani Marii Ginter za twórczą odwagę dla Sylwii Napory

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego za interpretacje własnych tekstów poetyckich dla Bartosza Antonowicza

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego za interpretacje własnych tekstów poetyckich dla Anny Gaworskiej

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego za udział w XIX Festiwalu Poezji Wspołczesnej dla Agaty Żwirskiej

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego za udział w XIX Festiwalu Poezji Wspołczesnej dla Yellow

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego za udział w XIX Festiwalu Poezji Wspołczesnej dla Andrzeja Okrasy