godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

29 January 2007

Zmarł Ryszard Kapuściński

Dnia 23 stycznia 2007 roku zmarł Ryszard Kapuściński (1932-2007) znany i ceniony pisarz, dzienikarz, autor takich książek jak: "Cesarz", "Heban", "Imperium" i wielu innych, korespondent zagraniczny, absolwent gimnazjum im. Stanisława Staszica, maturę zdał w 1950 roku. Kilkakrotnie był wymieniany jako kandydant do nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Pogrzeb pisarza odbędzie się 31 stycznia (środa) 2007 roku, o godzinie 11.00, zostanie odprawiona Msza Św. w kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, ceremonia pogrzebowa zaś na Powązkach Wojskowych.Serwis poświęcony Ryszardowi Kapuścińskiemu

Strona poświęcona Ryszardowi Kapuścińskiemu
25 January 2007

Studniówka 2007

Jak zwykle bawiliśmy się świetnie ;) szczegóły..?
23 January 2007

Podsumowanie XV Finału WOŚP w XIV LO

W czasie Finału, który odbył się 14 stycznia kwestowało 69 wolontariuszy ze sztabu Gimnazjum i Liceum. Udało się zebrać prawie 32 000 zł. Rekordowo dużo pieniędzy znalazło się w puszce Agnieszki Marach z IIIc (2308,12zł), której gratulujemy. Przez cały dzień na wszystkich kwestujących czekała ciepła herbata i zupa. Po południu odbył się koncert, na który przyszło bardzo dużo osób.


19 January 2007

Bal z okazji 101. rocznicy powstania Szkoły

Dnia 20 II 2007 roku w naszej szkole odbędzie się bal w konwencji lat 20 XX wieku. Rozpocznie się on o godzinie 18.00 Obowiązkowy strój nawiązujący do epoki.

Zgłoszenia proszę kierować do senatorów klas, bądź do samorządu szkolnego na adres rydzu(at)staszic.waw.pl do 26 stycznia. Można przyjść na bal z osobą towarzyszącą lecz należy ją także zgłosić, podając imię oraz nazwisko.


17 January 2007

Fizyka Wokół Nas

W sobotę o godzinie 10.30 uczniowie i absolwenci pod czujnym okiem prof. Stanisława Lipińskiego rozpoczęli imprezę pod hasłem "Fizyka Wokół Nas". Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolnego jako zaproszeni goście mieli okazję obserwować i brać czynny udział w przygotowanych doświadczeniach. Nasi uczniowie zaprezentowali m. in. żyroskop, pokaz laserowy, łódkę napędzaną świeczką, łódeczki na wodzie, wielkie glicerynowe bańki i wiele innych. Impreza uwieńczona została rozdaniem dyplomów i gumek do ścierania uczestnikom oraz pamiątkowych zdjęć. Zdjęcia: Jan Goliński
12 January 2007

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w XIV LO

Mamy przyjemność poinformować, iż nasza szkoła po raz kolejny bierze czynny udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kwestowania zgłosiło się ponad 70 osób z XIV LO i XIII Gimnazjum. Wszystkich wolontariuszy podlegających zorganizowanemu przy Liceum sztabowi WOŚP prosimy o zgłoszenie się po puszki, serduszka, identyfikatory i ulotki z informacjami do samorządówki w dniach 9-12 stycznia.

Tradycyjnie, w dniu XV Finału (14 stycznia 2007) odbędzie się w sali gimnastycznej Liceum koncert (w godzinach 16:30-21:30). Zagrają:

 • Czarny Pieprz
 • Propaganda
 • Delirium
 • Ugly Nipples
 • Magic Camel
 • Pojazd
 • Chatka Puchatka

Wejście od strony ulicy Filtrowej, koszt biletu - symboliczna złotówka wrzucona do orkiestrowej puszki :) Zapraszamy serdecznie wszystkich, również z innych szkół.
Do zobaczenia 14 stycznia!


10 January 2007

Msza Święta

Informujemy, że dnia 14 stycznia 2007 roku o godz. 19:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w dawnym kościele szkolnym pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Emilii Plater róg Wspólnej (parafia św. Barbary).

Będzie ona sprawowana w intencji Ś.P. Stanisława Staszica, Dyrektorów, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników oraz Wychowanków Szkoły Realnej, Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica, TPD nr 2, XIV LO im. K. Gottwalda, oraz XIV LO im. S. Staszica w Warszawie.

Na Msze serdecznie zaprasza Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły im. Stanisława Staszica w Warszawie i XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.


8 January 2007

Wyniki wyborów na Prezydenta XIV LO

Informujemy, że Szkolna Komisja Wyborcza przeprowadziła dziś głosowanie i podliczyła głosy oddane w wyborach prezydenckich. Oto wyniki:

 • I miejsce - Rafał Duczmal - 37,9% (174 głosy)
 • II miejsce - Anna Szpoton - 33,3% (153 głosy)
 • Głosy nieważne - 28,8% (132 głosy)
Frekwencja wyniosła 88,1%, zagłosowało 459 uczniów.

Zwycięzcą wyborów został Rafał Duczmal.


8 January 2007

Wybory prezydenckie

Do wyborów na Prezydenta XIV LO zgłosiło się dwoje kandydatów.
8 January 2007

Wieczorek Kaczmarskiego

Punktualnie o 19 rozpoczął się koncert twórczości Jacka Kaczmarskiego.
5 January 2007

Zaginął Maciej Marczak

Z przykrością informujemy, że 30 grudnia 2006 roku zaginął absolwent naszej szkoły, Maciej Marczak. Zostały podjęte poszukiwania na szeroką skalę. Jutro (sobota, 6 stycznia) o godz. 10 rano zostaną przeszukane Pola Wilanowskie. Wszystkie osoby, które chcą pomóc, lub wiedzą cokolwiek na temat zaginięcia Maćka proszone są o kontakt z Fundacją Itaka.


5 January 2007

Zmiana na stanowisku webmastera

W dniu dzisiejszym nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku webmastera. Po roku owocnej pracy ekipę opiekującą się stroną opuścili: Maciej Rubikowski (3D) oraz Michał Gromisz (2C), którym bardzo dziękujemy za wszelki trud włożony w jej prowadzenie.

Stroną dalej będą się zajmowali: Joanna Kącka (2D) oraz Piotr Kosmowski (2C).


3 January 2007

Wybory prezydenckie 2007

Zgodnie z Ordynacją o Wyborach Prezydenta XIV LO w najbliższy poniedziałek (8 stycznia) odbędzie się głosowanie mające na celu wybranie przez społeczność szkolną nowej władzy samorządowej. Oto lista kandydatów, którzy zostali zgłoszeni i pozytywnie zweryfikowani przez Komisję Wyborczą:

 • Anna Szpoton, 2F
 • Rafał Duczmal, 2F

W najbliższy czwartek, 4 stycznia, odbędzie się w sali 126 po siódmej lekcji Debata Prezydencka, mająca na celu przybliżenie planów wyborczych kandydatów. Wszystkich serdecznie zapraszamy.


2 January 2007

Fizyka Wokół Nas

Informujemy, że w sobotę 6 stycznia 2007 odbędzie się impreza pt. "Fizyka Wokół Nas". Jest ona skierowana do dzieci i polega na przedstawieniu im różnych, ciekawych doświadczeń. W związku z tym w środę (3 stycznia 2007) w sali 209 odbędzie się zebranie w tej sprawie. Poszukujemy ludzi z pomysłem na interesujące doświadczenie i wolontariuszy, którzy będą opiekować się dziećmi. Pytania prosimy kierować do Katarzyny Misiołek z 3F.