godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

30 August 2004

Międzynarodowe sukcesy brydżowe absolwentów naszej szkoły!

W 1. Drużynowych Mistrzostwach Świata Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w lipcu w Nowym Jorku, reprezentacja Polski, w skład której wchodziło m. in. czterech absolwentów naszej szkoły (Jan Sikora, Piotr Nawrocki, Marcin Malesa oraz Filip Nizioł) zdobyła złoty medal!


W tym samym czasie odbyły się 1. Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, na których Jan Sikora uplasował się na 5 pozycji!

W sierpniu w Pradze, podczas 19. Drużynowych Mistrzostw Europy Teamów Brydżowych, odbyły się 6 Drużynowe Mistrzostwa Europy Młodzieży Szkolnej, na których ci sami zawodnicy ponownie zdobyli złoto! oraz 1. Drużynowe Mistrzostwa Europy Dziewcząt, na których Reprezentacja Polski zdobyła brąz. W skład drużyny dziewcząt wchodziły trzy absolwentki naszej szkoły: Ewa Grabowska, Edyta Jurkiewicz oraz Kamila Szczepańska.

W 19. Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów Polska Reprezentacja, w skład której wchodził jeden absolwent naszej szkoły Jacek Kalita, zdobyła złoto!

Trenerem drużyny Młodzieży Szkolnej był również nasz absolwent, Piotr Dybicz

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

27 August 2004

Dwa złote medale!

Z przyjemnością informujemy, że w 45. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, która odbyła sie w lipcu w Grecji, Michał Pilipczuk, uczeń klasy 2a, zdobył złoty medal.

Złoty medal wywalczył również nasz tegoroczny absolwent Bartłomiej Romański w 11. Olimpiadzie Informatycznej Europy Środkowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


26 August 2004

Szkolny kiermasz podręczników

W poniedziałek, 6 września, podczas przerw, w samorządówce odbędzie się szkolny kiermasz podręczników. Będzie można na nim kupić ksiażki, wcześniej należące do uczniów klas drugich i trzecich, za pół ceny.

Uczniowie klas drugich i trzecich, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki na kiermaszu, proszeni są o przekazanie podpisanych(!) książek do przedstawicieli klas w dniach 2-3 września.


26 August 2004

Rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005 odbędzie się w naszej szkole 1 września o następujących godzinach:

  • klasy drugie - 10:30
  • klasy trzecie - 11:00
  • klasy pierwsze - 12:00