godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Aktualności z Czerwca 2003

18 June 2003

Wakacje

Wszystkich, którzy tego nie zauważyli, informujemy, że właśnie zaczęły się długo oczekiwane wakacje.

Z tej okazji pragnęlibyśmy życzyć wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, absolwentom, kandydatom oraz internautom ładnej pogody i udanego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

The Admins


12 June 2003

Puchar Prezydenta Warszawy w XI Jubileuszowym Wyścigu Wioślarskim

Przedstawiam państwu zapewne ostatnią w tym roku szkolnym wiadomość z cyklu „Sukcesy naszych uczniów”. Tym razem jest to zwycięstwo szkolnej załogi wioślarskiej w organizowanym z okazji 125-lecia działalności Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego XI Jubileuszowym Wyścigu Wioślarskim. Szkolny zespół w składzie:

 • Dominik Czajka
 • Hubert Dąbrówka
 • Tomek Gajderowicz
 • Karol Opara
 • Wojciech Poniatowski
 • Michał Rzeszutko
 • Jurek Sołtyk
 • Paweł Zieliński

zajął w nim pierwsze miejsce, wyprzedzając załogi II LO im. S. Batorego oraz XXVII LO im. T. Czackiego i zdobywając tym samym wspomniany Puchar Prezydenta Warszawy.

Gratulujemy!


11 June 2003

Konkurs Graficzny rozstrzygnięty

Po długich naradach jury Konkursu Graficznego wyłoniło kilka najlepszych prac. Zapraszamy do zapoznania się z werdyktem jury oraz zwycięskimi pracami.


W kategorii Grafika 3D przyznano dwie nagrody:

 • dla Michała Miszewskiego za pracę Klepsydra
 • oraz Michała Madeja za pracę Kominek

Zwycięzcą kategorii Grafika 2D jest Maciej Gajewski - autor pracy Stars. W tej kategorii jury wyróżniło też Marię Magdalenę Grochowską - za pracę Life in clear form.

Z powodu małej ilości prac, jury zdecydowało się złączyć w jedną dwie kategorie: Animacja i Programy i tutaj przyznano nagrodę Pawłowi Chodaczkowi za program Fizyka. Wyróżnienia przyznano Norbertowi Potockiemu i Krzysztofowi Petrykowi.

Nagrodę Internautów przyznano Wojciechowi Nodzykowskiemu.

Rozdanie nagród odbędzie się po piątej lekcji (godz. 12:45) 12 czerwca w budynku XIV LO. Osoby spoza naszej szkoły mogą również odebrać nagrody w dowolnym późniejszym terminie w sekretariacie szkoły.

10 June 2003

Dzień Sportu i Dni Kultury

Koniec roku już niebawem, a przed uczniami XIV LO jeszcze dwie imprezy szkolne:

 • 13 czerwca 2003 - Dzień Sportu
 • 16-17 czerwca 2003 - Dni Kultury

Zapraszamy do zapoznania się z programem tych uroczystości.


List prezydenta szkoły:

Elo ziomalscy ziomale yo!

Witam szanownych moich wyborców i wszystkich ludzi którzy dażą mnie jakimkolwiek zaufaniem. Z tego miejsca chciałbym zapewnić, że zarówno jednych jak i drugich nie zawiodę, bynajmniej zamiaru wsześniej takowego nie powziołem. Tak żem ten artykuł spłodził celem poinformowania was, drodzy czytelnicy mych zacnych i nobliwych słów, o epokowym wydarzeniu w naszej szkole, mianowicie o dniach kultury. Będą one poprzedzone dniem sportu , trwajacym przez całe piątkowe przedpołudnie, azaliż same dni kultury bawić nas będą w poniedziałek i wtorek. Ach, co to siebędzie działo, a zaprawdę powiadam wam że działo się będzie. Na auli wystepy wielu utalentowanych muzyków klasycznych, tudzież występy zespołów rockowych. Wystawy prac plastycznych i grafików, pokazy breakdance. Będzie możliwość nauki gry na gitarze oraz wzięcia udziału w tworzeniu portretu naszego patrona, oraz w wielkim interaktywnym malowaniu graffitti. Miejmy nadzieję, że większość z tych wzniosłych planów się powiedzie i będziemy przeżywać niezapomniane chwile ukulturalniając uczniów naszej szkoły. Zaliczonych poprawek i udanych wakacji wszystkim swoim ziomom w ostatnim w tym roku orędziu do narodu życzy wspaniały i niedoceniany

imprezy-dent

Program Dni Kultury

Poniedziałek 16.06.2003

9.00 (Aula)

Klasy pod opieką nauczycieli przychodzą na aulę, gdzie odbywać się będą koncerty uczniów i występy karaoke. Osoby prowadzące będą zapowiadały kolejnych wykonawców.

 • Paweł Bedyński i Jan Betley Ib – koncert E dur na skrzypce i fortepian 10 minut
 • Paweł Sztuka Ic – koncert na gitarze 5 minut
 • Michał Szewczyk i Krzysiek Figaj IIIg – koncert gitara + pianino, 10 minut
 • Mateusz Iskrzyński Ib – sonata Mozarta na fortepianie, 5 minut
 • Maciek Buliński IIIe – koncert na gitarze elektrycznej, 10 minut
 • Jan Szumański Ic – utwory Vivaldiego na skrzypcach, 10 minut
 • Aleksandra Woźniak Ia – Preludium Bacha na pianinie, 3 minuty
 • Piotr Podziemski Ic – utwory Mozarta i Szopena na pianinie 10 minut
 • Ewa Andrukiewicz IIId – Koncert na gitarze klasycznej 5 minut
 • Przemek Pawełczyk Id – utwory Bacha i Beethovena na pianinie, 10 minut
 • Anna Zlatkes IIId – koncert na wiolonczeli, 10 minut

Podane ramy czasowe długości występów są orientacyjne. Wliczone zostały w to już czasy zapowiedzi i wymiany uczestników na scenie. Występy karaoke będą przeplatały się z koncertami uczniów. Całość potrwa półtorej godziny.

10.30 (boisko szkolne)

Wszyscy uczniowi wychodzą na boisko, gdzie odbywać się będzie wspólne malowanie karykatur nauczycieli i uczniów. Pod okiem Maćka Gnyszki każdy będzie mógł wziąć udział w tworzeniu wielkiego obrazu.

Równolegle będą odbywać się pokazy breakdance. Będzie można podziwiać umiejętności tancerzy z grupy Roberta Nasiadka.

11.30 (korytarz i sale I piętra)

W salach będą odbywały się wystawy prac plastycznych. Będzie można zobaczyć dzieła:

 • Michała Koszyckiego i Michała Wrochny Ib
 • Uli Trawickiej i Anny Zakrzewskiej If
 • Macieja Gnyszki
 • Maćka Gajewskiego i Kasi Czarneckiej IIIc
 • Klaudii Zwolińskiej IIIe i Natalii Walczak IIIa

Będzie możliwość porozmawiania z twórcami i dowiedzenia się czegoś o ich pasji.

W jednej z sal na rzutniku wyświetlane będą filmy amatorskie nakręcone przez uczniów, między innymi produkcje Artura Wyrzykowskiego.

Ponadto będzie możliwość skorzystania z szybkiego kursu malarstwa u Maćka Gnyszki, bądź z szybkiego kursu gry na gitarze u Maćka Bulińskiego

12.30 (sala gimnastyczna)

Dzień zakończy się niemal godzinnym występem zespołu rockowego Heleny Jaszczenko IIIe

19.00 (aula)

Dodatkowo wieczorem prezentowane będzie przedstawienie „Miłość” w reżyserii pani Liliany Mikos

Wtorek 17.06.2003

Początek 9.30 (aula)

Drugi dzień rozpocznie się trwającym godzinę przedstawieniem Chrześcijańskiego Teatru Słowa „LOGOS” pt. Tryptyk Rzymski w reżyserii s. Katarzyny i Dominika Jarczewskiego. Następnie wystąpi szkolny chór z programem trwającym ponad 20 minut.

11.00 (boisko szkolne)

Wszyscy uczniowie wychodzą na boisko, gdzie wezmą udział we wspólnym malowaniu graffitti razem z Mikołajem Michalakiem i Krzyśkiem Prokopczukiem IIIe. Tak jak poprzedniego dnia towarzyszyć będą temu pokazy breakdance.

Dodatkową atrakcją będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczniów robione z dachu szkolnego budynku. Zostanie ono później powiększone, tak, że każdy będzie mógł odnaleźć na nim siebie.

12.30 (sala gimnastyczna)

Drugi dzień zakończy się koncertem zespołu rockowego Kostka Czartoryskiego z IIIf

3 June 2003

Unia Europejska - Młodzi Głosują

Ogólnopolskie referendum już w ten weekend, a tymczasem uczniowie wielu polskich szkół mieli okazję do wyrażania swojego zdania na temat wejścia Polski do Unii Europejskiej w organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej referendach uczniowskich.

Głosów za wejściem: 75%, Głosów przeciw wejściu: 25%

Głosowanie w naszej szkole wykazało znaczne poparcie uczniów dla wejścia Polski do UE. W głosowaniu wzięło udział 277 uczniów (czyli 75% z 368 uprawnionych do głosowania). Na „TAK” dla Unii głosowało 207 uczniów (75%), przeciw było 68 głosów (25%). Dwa głosy zostały unieważnione.


Więcej informacji na stronach programu Młodzi Głosują Centrum Edukacji Obywatelskiej.