godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

27 March 2003

Plan lekcji przez WAP

Posiadaczy telefonów komórkowych z dostępem do internetu prawdopodobnie zainteresuje wiadomość, że plan lekcji jest teraz dostępny również przez WAP, pod adresem: http://www-new.staszic.waw.pl/plan/wap/.


Aby dostać się bezpośrednio do planu wybranej klasy (np. trzeciej C), należy wpisać adres w postaci:

http://www-new.staszic.waw.pl/plan/wap/?k=3C

Zapisany w takiej postaci adres można np. dodać do zakładek telefonu.

W celu szybszego wpisywania adresu na klawiaturach telefonów komórkowych, serwis dostępny jest także pod krótszym adresem: http://plan.qwe.pl/.

27 March 2003

Drugi Nocny Maraton Filmowy

W nocy z 28 na 29 marca br. na szkolnej auli odbędzie się Drugi Nocny Maraton Filmowy organizowany przez szkolne kółko filmowe. Projekcje poprzedzone będą krótką prelekcją nt. kina francuskiego, którą wygłosi krytyk filmowy - pan Andrzej Werner. Rozpoczęcie spotkania około godziny 1700.


Program:

 • Prelekcja Andrzeja Wernera (17:00)
 • Komedianci Marcela Carne (18:00)
 • Jacques Brell - dokument (21:00)
 • Wielki Błękit Luca Bessona (22:30)
 • Antoine de Saint-Exupery - dokument (01:00)
 • Trzy Kolory Krzysztofa Kieślowskiego (02:00)
24 March 2003

Finaliści Olimpiady Fizycznej

Główny Komitet LII Olimpiady Fizycznej ogłosił listę zawodników, którzy zakwalifikowali się do finału olimpiady. Z uczniów naszej szkoły są to:

 • Kamil Faber (4B)
 • Jan Gutt (4C)
 • Michał Korch (4A)
 • Marcin Pilipczuk (4A)
 • Bartłomiej Romański (3A)
 • Marek Szyprowski (4C)

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!


23 March 2003

Staszic Kurier również w wersji PDF

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu internautów, redakcja „Staszic Kuriera” zdecydowała się udostępniać w internecie elektroniczną wersję tej szkolnej gazetki.

Począwszy od bieżącego numeru, internetowy „Staszic Kurier” dostępny będzie z mniej więcej tygodniowym opóźnieniem na internetowych stronach naszej szkoły. Bieżący numer dostępny jest tu.


W najbliższym czasie zostanie też przygotowana internetowa strona Kuriera.

Uwagi nt. elektronicznej wersji gazetki można zgłaszać Tomaszowi Żółtakowi z 3B na adres: zoltak@staszic.waw.pl.

„Staszic Kurier” zapisany jest w formacie PDF (Portable Document Format). Więcej informacji o tym formacie plików oraz programy i wtyczki do przeglądarek umożliwiające ich odczyt można znaleźć np. na stronach firmy Adobe.

23 March 2003

XV Festiwal Poezji Współczesnej

Przypominamy, iż ostateczny termin składania zgłoszeń do XV Festiwalu Poezji Współczesnej mija 25 marca 2003r.


Zgłoszenia zawierające 5 utworów (na dyskietce) oraz podstawowe informacji o autorze wraz podpisem lub godłem i telefonem należy dostarczyć do sekretariatu naszej szkoły lub przesłać faksem (825 68 99)

Lista twórców zakwalifikowanych do konkursu zostanie wywieszona w gablocie przed XIV LO dnia 31 marca 2003r (poniedziałek).

Finał Festiwalu i konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2003 r. w gmachu liceum o godz. 1800.

18 March 2003

Staszic Kurier zmartwychwstał

Po wielomiesięcznej przerwie ukazał się dziś nowy numer tej legendarnej gazetki szkolnej. Nowym redaktorem naczelnym pisma jest Maciey Gnyszka z klasy 1E. Staszic Kurier jak zawsze kosztuje tylko symboliczną złotówkę, a nowy numer zawiera darmowy dodatek o tajemniczym tytule Skafander.


W środku numeru możemy znaleźć wiele ciekawych tekstów, których autorami są min. stali bywalcy Forum Staszicum, tacy jak Człopi, ΠQŚ czy Scythe. Nie zabrakło również informacji sportowych, relacji ze studniówki oraz recenzji muzycznych. Zainteresowanych odsyłam do Michała Madeja z 3F, który zajmuje się dystrybucją pisma w szkole.

15 March 2003

Finaliści Olimpiady Matematycznej

Dostępne są już wyniki II etapu Olimpiady Matematycznej. W finale weźmie udział stu dwudziestu sześciu uczestników, z czego aż dwudziestu dwóch to uczniowie naszej szkoły.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy odniesionych już sukcesów oraz życzymy powodzenia w ostatnim, finałowym etapie olimpiady!


Listę finalistów można zobaczyć na oficjalnej stronie Olimpiady Matematycznej.

O innych sukcesach uczniów naszej szkoły można przeczytać również w dziale Sukcesy Uczniów.

13 March 2003

Nowa strona

Witam wszystkich! Nazywam się Mateusz Adamowski i od tej chwili to ja będę zajmować się szkolną stroną internetową www.staszic.waw.pl.

Zapraszam wszystkich to testowania nowej strony. Jestem otwarty na uwagi, komentarze i sugestie. Będę również wdzięczny za informowanie mnie o dostrzeżonych błędach (technicznych, merytorycznych, ortograficznych, literówkach).

Mateusz Adamowski


Zmiany

Zapewne nietrudo zauważyć, że nowa wersja kompletnie różni się od poprzedniej. Zrezygnowałem z zielono-szarej kolorystyki oraz dynamicznego menu, które sprawiało kłopoty posiadaczam wolniejszych komputerów. Większość treści dostępnych w starej witrynie została zaktualizowana i przeniesiona na nowe strony. Zgezygnowałem również z listy odsyłaczy do stron domowych wszystkich uczniów, a zamiast niej powstał dział Strony Uczniów, w którym zamieszczać będę odsyłacze do najlepszych stron wykonanych przez uczniów.

Plany na przyszłość

W najbliższym czasie planujemy zainstalować kamerę internetową w pracowni 214 i na żywo transmitować obraz z niej w sieci.

Spodziewajcie się również wielu ciekawych konkursów z wartościowymi nagrodami.