19 czerwca 2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uprzejmie informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 r. w auli Liceum Staszica:
  • klasy I – godz. 8.30
  • klasy II – godz. 9.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego
Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22 czerwca 2017 r. o godz. 8.00 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.
Zapraszamy
18 czerwca 2017

Dzień Inspiracji i Dzień Sportu

W środę 21.06 odbędzie się Dzień Inspiracji, a w czwartek 22.06 Dzień Sportu. W środę w programie spotkania z wyjątkowymi absolwentami, naukowcami i przedsiębiorcami, ekspertką HR i byłym dyplomatą; koncert pianistyczny i finał Konkursu Pięknego Czytania. Dzień później Staszic zamieni się w sportową arenę -  uczniowie i nauczyciele będą zmagać się w siatkówce, koszykówce, brydżu, szachach i pokerze. W planach również finał SLIP-ów, mini-runnmagedon oraz pokaz szermierki.

16 czerwca 2017

Sukces Ligi Debatanckiej

Z dumą informujemy, że nasza szkolna reprezentacja zakwalifikowała się do półfinałów Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Po zwycięskiej debacie ćwierćfinałowej, w której naszej drużynie w składzie:
Antoni Janowski 1a
Grzegorz Gruza 1a
Ola Dagil 2f
Karol Sajnok 2b
udało się obronić tezę "W Polsce powinno się wprowadzić Bezwarunkowy Dochód Podstawowy", w półfinale spotkamy się z reprezentacją Liceum im. T. Czackiego. Obie drużyny zmierzą się z tezą: "Stany Zjednoczone nie powinny odgrywać roli światowego policjanta". Debata odbędzie się w dn. 21 czerwca w Szkole Głównej Handlowej. Więcej informacji można znaleźć na fanpage'u Warszawskiej Ligi Debatanckiej na Facebooku.
Trzymamy mocno kciuki za naszą reprezentację i zapraszamy do kibicowania!

13 czerwca 2017

Staszic pod żaglami

Ostatni weekend (9-12 czerwca) spędziliśmy na Jezioraku, na naszym corocznym czterodniowym rejsie żeglarskim. Był to przedsmak wakacyjnych przygód, czas przyjemnie spędzony w szkolnym koleżeńskim gronie. Zdjęcia_1       Zdjęcia_2 

Więcej

Linki

Projekt Comenius