STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Nowowiejska 37a
02-010 Warszawa

(22) 825-13-25
fax. 825-68-99

15 stycznia 2018

Budowa internatu

Miło mi poinformować, że 15 stycznia 2018 r. na terenie szkolnej posesji rozpoczęła się budowa internatu dla uczniów zamiejscowych. Planowany termin zakończenia budowy przypada na wrzesień 2019 r. Z realizacją tej inwestycji wiążą się jednak pewne niedogodności. Na czas trwania budowy wyłączony zostaje z użytkowania wewnętrzny dziedziniec Szkoły oraz brama od ulicy Filtrowej. Nieczynne również będzie wyjście z budynku szkoły na wewnętrzny parking. Spróbujmy dzielnie znieść utrudnienia związane z tą ważną dla nas inwestycją.

Regina Lewkowicz

25 stycznia 2019

Koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej

W ostatnie popołudnie przed feriami, 25 stycznia 2019 roku  o godz. 15.00, odbył się w naszej szkole koncert laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej. Wystąpiły w nim: Krystyna Bitner, Julianna Janaszek, Agata Lustyk, uhonorowane I nagrodą przez jury pod przewodnictwem Antoniny Krzysztoń, a także Aleksandra Michalska, wyróżniona przez bibliotekę szkolną za interpretację tekstu.
Swoją obecnością zaszczycili nas: prezes oddziału warszawskiego Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Barbara Tomkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Katarzyna Wojciechowska, wicedyrektor XIV LO Agnieszka Potocka oraz nauczyciele z naszej i innych szkół, wraz z uczniami. Nie zabrakło też naszych absolwentów i ich bliskich.
Planujemy już kolejne koncerty.


Fot. Krzysztof Wiśniowski

23 stycznia 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie „Ortografia na medal”

Biblioteka XIV LO i Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów zapraszają do udziału w konkursie "Ortografia na medal".

Etap szkolny odbędzie się w bibliotece gimnazjum, 14 lutego 2019 roku o godzinie 10.00.  Będziemy też gospodarzami etapu dzielnicowego (sobota, 16 lutego 2019, prawdopodobnie godz. 10.00).

Uczniów, chętnych do udziału w ortograficznej i interpunkcyjnej rywalizacji, prosimy o zgłaszanie się do biblioteki LO.

Pierwszy etap konkursu ma charakter dyktanda, drugi - dyktanda i testu.  Termin zgłoszeń upływa 25 stycznia. Zapraszamy do biblioteki.

22 stycznia 2019

Zaproszenie na Koncert Laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej

Biblioteka szkolna zaprasza na Koncert Laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej, który odbędzie się w ostatnie popołudnie przed feriami, czyli 25 stycznia (piątek) o godz. 15.00 w auli.

Mile widziani nie tylko nasi uczniowie i nauczyciele, zachęcamy do zabrania na koncert znajomych i rodziny.

Wystąpią m.in. uhonorowane I nagrodą przez Antoninę Krzysztoń: Krystyna Bitner, Julianna Janaszek, Agata Lustyk, a także Aleksandra Michalska i Aleksandra Smerechańska.

  • 1 z 360